MİLLETVEKİLİ BEKO VALİLERE TEPKİ GÖSTERDİ “BU KİŞİLER HAKKINDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILMALIDIR”

Genel 8 Şubat 2021 20:31
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ BEKO VALİLERE TEPKİ GÖSTERDİ “BU KİŞİLER HAKKINDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILMALIDIR”
A
a
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptıkları paylaşımlarla açık bir şekilde destek veren valilere tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değil de AK Parti’nin bir memuru gibi hareket eden bu kişiler hakkında yasal süreç başlatılmalıdır” dedi. 

 Sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden başlatılan, “Erdoğan’ın Yanındayız” başlıklı konuda paylaşım yapan vatandaşların arasında dikkat çeken isimler yer aldı. Birçok ilin Valisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendileri ile olan fotoğrafını ya da sadece Erdoğan’ın fotoğrafını koyarak, destek mesajı verdi. Valilerin bu taraflı tutumu üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi. 

“KAYGI VERİCİ”

 Valilerin kanunu ihlal ettiğini ifade ederek görevden alınmaları gerektiğine dikkat çeken Milletvekili Beko, “Madde açık ve net, devlet memurları herhangi bir siyasi partiye üye olamaz, destek veremez ya da onları destekleyecek hareketlerde bulunamaz. Ancak görüyoruz ki militan Valiler, savunmaları gereken kanunu, hukuku kendi ayakları ile çiğniyor. Cumhurbaşkanının birer emir eri, sağ kolu gibi davranan sanki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değil de AK Parti’nin bir memuru gibi hareket eden bu kişiler hakkında yasal süreç başlatılmalıdır. Devletin önemli bir mevkiisinde yer alan yönetici amirin, memurun bu tutumuna göz yumulamaz. Bir şehrin tüm güvenlik birimlerini emri altında tutan Valilerin bu şekilde davranışları kesinlikle kaygı verici” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat