MİLLETVEKİLİ SÜLLÜ ESNAFIN HALİNİ SOKAKTAN ANLATTI:

Genel 15 Şubat 2021 19:55
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ SÜLLÜ ESNAFIN HALİNİ SOKAKTAN ANLATTI:
A
a
“AKP artık esnafı unutmuş, vatandaşı unutmuş kendi bekasının derdine düşmüş”

 Eskişehir’de sokağa inerek esnafın içinde bulunduğu durumu aktaran CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “AKP artık esnafı unutmuş, vatandaşı unutmuş kendi bekasının derdine düşmüş” dedi.

AK Parti’nin kongre yaptığı saatlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü sokağa indi. Süllü, gezisi sırasında müzik yapan gençleri de dinledi. Durumlarının kötülüğünü soğuk nedeniyle üşüyen ellerini ovuşturarak anlatan genç müzisyen, “Özellikle müzisyenlere ve kafe çalışanlarına bu durum çok vurdu. Destek çok yetersiz bence. Devletin verdiği desteği ben yeterli bulmuyorum. Soğukta çalıyoruz para kazanmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“SANDIKTA AKP’YE GEREKEN DERSİ VATANDAŞIN VERECEĞİNE İNANIYORUM”

Daha sonra Eskişehir’de kafelerin yoğun bulunduğu alana giden Milletvekili Süllü, AK Parti kongresine tepki göstererek esnafı hatırlattı. Vatandaşın gereken cevabı sandıkta vereceğini de vurgulayan Süllü, “Eskişehir’de kafelerin bulunduğu adalardayız ve adalarda ne yazık ki bütün esnafın kepenkleri kapalı. Normalde buralar cıvıl cıvıl olur öğrenciler, insanlar kafeleri doldurur ama büyük bir sessizlik hâkim. Herkes kepenklerini indirmiş ne yazık ki ve şu anda Eskişehir’de AKP il kongresi yapılıyor. Salon tıklım tıklım insanlarla dolu, muhtemelen maskeler burnun altında tıklım tıklım bir kongre yapıyorlar. Hatta Cumhurbaşkanı da ‘Aferin size salonları tıklım tıklım dolduruyorsunuz’ diyor. AKP artık esnafı unutmuş, vatandaşı unutmuş kendi bekasının derdine düşmüş. İnsan düşünüyor, şuralarda 3 kişi oturduğunda bulaşan virüs, kongrelerde nasıl bulaşmıyor? Çok yazık. Ama artık vatandaş da her şeyi görüyor, biliyor. Dolayısıyla ben sandıkta AKP’ye gereken dersi vatandaşın vereceğine yürekten inanıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat