MİLLETVEKİLİ ZEYBEK: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ”

Genel 7 Eylül 2021 20:31
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ ZEYBEK: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

CHP Antalya Milletvekili Zeybek mesajında: “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İki büyük eserimden biri’ dediği, Cumhuriyeti kuran, Türkiye’yi çok partili demokrasiye taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Türk siyasal hayatında köklü ve dev bir çınar olan CHP, geçmişte olduğu gibi hukuk devletinin, çağdaş demokrasinin, huzurun ve barışın teminatı olmaya gelecekte de devam edecektir. Partimizin 98. kuruluş yıldönümünde, ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu sıkıntılı günlerde Cumhuriyetin kurucu değerlerinin, Kurtuluş Savaşını kazandıran mücadele, birlik ve beraberlik ruhunun yeniden hatırlanması ve hatırlatılması şarttır. 

Ülkemizi sosyal demokrasiyle tanıştıran Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenlere düşen görev, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden ve bu üç büyük devrimden gelen mirası özümsemek, daha ileri taşımaktır. Bunun için ihtiyaç bulunan, ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacak güç, CHP’nin ve Atatürk ilkelerinin simgesi altı okun ışığındadır.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” Dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat