MİLLETVEKİLİ ZEYBEK, TEŞEKKÜR EDEN MÜDÜRÜ MECLİSE TAŞIDI

Genel 16 Şubat 2021 14:27
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ ZEYBEK, TEŞEKKÜR EDEN MÜDÜRÜ MECLİSE TAŞIDI
A
a
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne asaleten atanan Yavuz Gürhan’ın sosyal medya üzerinden AK Parti İl Başkanı ve Milletvekillerine ettiği teşekkürü, TBMM’ye taşıdı.

 Trabzon’dan Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne atanan Yavuz Gürhan’ın atamasından hemen sonra sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla AK Parti İl Başkanı ve Milletvekillerine teşekkür etmesi gündeme oturdu. Konuyla ilgili CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) soru önergesi verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanması istenen soru önergesinde, atamada AK Partili isimlerin etkisinin olup olmadığı soruldu.

“AKP’NİN BÜROKRASİYE MÜDAHALE ETMESİ ADALETSİZLİKTİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Zeybek, “Bürokraside atama ve terfilerde AKP İl Başkanları ve Milletvekillerinin referans olduğu, işe alımlarda da bu kriterlerin kabul gördüğü iddialarına da önergemizde yer verdik. Ülkemizde yüzbinlerce gencimiz iş ve atama beklerken, bu umutla sınavlara girerken, AKP’nin bürokrasiye müdahale etmesi adaletsizliktir. Atanan müdürün devletin müdürü mü, AKP’nin müdürü mü olacağını dikkatle takip edeceğiz. Liyakatin yok sayıldığı, parti referansının kabul gördüğü bu düzen mutlaka değişecektir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat