MUĞLALI ÇİFTÇİ BORÇLARI YÜZÜNDEN CANINA KIYDI CHP’Lİ BÜLBÜL: “SORUMLU, ÇİFTÇİYE ÖDENMESİ GEREKEN PARAYI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKEN İKTİDARDIR”

Genel 6 Mayıs 2021 12:40
Videoyu Aç MUĞLALI ÇİFTÇİ BORÇLARI YÜZÜNDEN CANINA KIYDI CHP’Lİ BÜLBÜL: “SORUMLU, ÇİFTÇİYE ÖDENMESİ GEREKEN PARAYI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKEN İKTİDARDIR”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, borçları yüzünden yaşamına son veren çiftçiyle ilgili konuştu.

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan ve bir süredir borçlarını ödeyemediği için bunalımda olan iki çocuk babası çiftçi, av tüfeği ile yaşamına son verdi. Milaslı çiftçinin borçları nedeniyle hayatına son verdiği ortaya çıktı.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül de yaşanan acı olayla ilgili, “Muğla'da bir çiftçi, "Borcum çok, traktörümü de satın borçlarımı ödeyin, bu onursuzluğa dayanamam” notu bırakarak intihar etti. Asıl "Sorumlu” Tarım Kanunu gereği çiftçiye ödenmesi gereken 210 milyar lirayı yandaşlarına peşkeş çeken, çiftçiyi 61 kat borçlandıran AKP iktidarıdır. Verilen sözler tutulmuyor. Çiftçiye yönelik elle tutulur hiçbir destek yok ve bugün çiftçi yalnız bırakıldı, kaderine terk edildi. Son günlerde yaşanan intihar olaylarına böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu ve onun da gerekçesi yine ekonomi!” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat