MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ GİBİ “BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR”

Genel 27 Mayıs 2021 23:44
Videoyu Aç MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ GİBİ “BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR”
A
a
CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Fisun Aktakka Yıldız, Covid-19 dönemi itibariyle, ilçe genelinde yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu. 

Covid-19 başladığında, Tavşanlı halkına yardım dağıttıklarını söyleyen Yıldız, ”Halkımız gerçekten yardımlaşmaya önem veren bir halk. Tavşanlı’da yoksulluk olabilir ama açlık derecesinde bir yoksulluk yoktur. Çünkü insanımız paylaşmayı seviyor. Birinin ihtiyacı olduğu duyulursa mutlaka onun elinden tutar veya etrafına haber verir tutturmaya çalışır. Onun için ilk Covid-19 başladığında il başkanlıklarımızdan destek kolileri gelmeden bir kampanya başlattık. ‘Bir Aileye de Sen Sahip Çık’ kampanyası, bunu sosyal medyada yayınladık. Sağ olsunlar herkes bize yardımcı oldu. Bizde kenar mahallelere, köylere ve insanlara ulaşmaya çalıştık. Ondan sonra insanlar bizi bulmaya başladı. Bir liste oluşturduk tek tek evlerine giderek onlara uzaktan yardım ettik. Onları evlerinde ziyaret ettik. Onları rencide etmeden yardım etmeye çalıştık. Kiminin faturasını ödedik kiminin veresiye borcunu kapattık. Çocuğunun eğitim ihtiyacı varsa onu karşılamaya çalıştık” ifadelerinde bulundu. 

“Kapı kapı gezerek yardımları ulaştırdık”

Yıldız, başlatılan kampanyanın kendilerine faydası olduğunu belirterek sözlerine devam etti, ”Bu kampanyanın bize çok faydası oldu. Bunu bir buçuk senedir de devam ettiriyoruz. Tavşanlı halkına da çok teşekkür ediyorum bize büyük destek oldular. Bizde kapı kapı gezerek bu yardımları ulaştırdık” diye konuştu.

“Çalışan bir gençlik kollarımız var”

Üye sayılarında artışların olduğunu söyleyen Yıldız, ”Özellikle Tavşanlı’da bir korku oluştuğu için çekince vardı. Son 7-8 aydır özellikle gençlerde CHP’ ye doğru geliş var. Şuanda biz gençlik kollarımızı oluşturduk. Kâğıt üzerinde değil çalışan bir gençlik kollarımız var. Buradan da onlara teşekkür ediyorum. Bizleri destekledikleri için. Gençlerimiz çok heyecanlı, zaten umudumuz gençlikte. Bayram yaklaşırken onların heyecanını görmemiz lazım. Bende onlara elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum” ifadelerinde bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat