Muzaffer Rıza Nerse'den 1 Mayıs Mesajı

Genel 30 Nisan 2021 13:19
Videoyu Aç Muzaffer Rıza Nerse'den 1 Mayıs Mesajı
A
a
Türkiye Değişim Partisi Kurucu Genel Sekreter Yardımcısı Av. Muzaffer Rıza Nerse, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Muzaffer Nerse mesajında, İşçi sınıfımızın ve tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyoruz. Zor bir süreci yaşıyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde emekçilerin temel talebi ekmek teknesinin korunabilmesidir.
Koronavirüs salgınında da görüldüğü gibi emperyalist devletler halk sağlığını koruyamayacak kadar acze düşmüşlerdir. Milli devletleri hedef alan küreselleşme iflas etmektedir. Ekonomik alanda zorlukların yaşanacağı muhakkaktır. Bu durumu aşabilmek için ekmek teknesini korumak esastır. İstihdam odaklı bir programla işsizliği önlemek, emekçilerin haklarını korumak ve üretmesini sağlamak hükümetin öncelikli görevidir. Türkiye’de maalesef genç nüfusu üretime katmak yerine genç işsizler ordusu yaratılmıştır. Sadaka ekonomisi sorunları çözmez, aksine büyütür. Türkiye üretim devrimini başarmak zorundadır. Böylece emekçi sınıflar alın terinin karşılığını alabilecek ve refaha kavuşabilecektir. Salgın nedeniyle kritik görevler yürüten sağlık emekçilerimiz başta olmak fabrikada iş başı yapan emekçilerimizin, tarlasında üretime devam eden çiftçimizin, kamu emekçilerimizin, market ve fırınlarda milletin ihtiyaçları için ter döken çalışanlarımızın, bütün emekçi ve üreticilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs!’’  diyerek sözlerini noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat