NİĞDE'DE SİMİDE ZAM! CHP'Lİ ADEM'DEN ÇAY-SİMİT HESABI

Genel 14 Mayıs 2022 16:20
Videoyu Aç NİĞDE'DE SİMİDE ZAM! CHP'Lİ ADEM'DEN ÇAY-SİMİT HESABI
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Niğde'de simit fiyatına yapılan zamla ilgili konuştu.

Niğde'de 100 gramlık simidin fiyatı, üç ay içinde ikinci kez zamlanarak 4 TL oldu.CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem yaptığı açıklamada AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın geçmiş dönemde yaptığı çay simit hesabına gönderme yaparak şunları söyledi:

"AKP MİLLETE KAN KUSTURUYOR"

"Bugün öğreniyoruz ki kentimizde bir simidin fiyatı 4 TL olmuş. Bu zam üç ay içinde iki kez oldu. İktidarın ülkeyi yönetemediği her an kentlerimiz, hemşerilerimiz, vatandaşlarımız acı çekiyor, açlıkla, yoksullukla ve zamlarla boğuşuyor. AKP, bu millete artık kan kusturuyor."

"İNSANLAR KENDİ MUTFAĞINDA KAYNAYAN TENCEREYİ BİLİR"

20 yıllık iktidarında AKP'nin ülkeyi getirdiği nokta ortada. İnsanlar ne Erdoğan'ın anlamsız sözlerini, vaatlerini bilir, ne liyakatsız Nebati'yi bilir ne de AKP'ye çanak tutan TÜİK'i bilir. İnsanlar kendi yaşadıklarını, mutfakta kaynayan tencereyi bilir. Söylenen her şey söylendi. Bu rezil iktidara ve yönetimine söyleyecek laf kalmadı. O yüzden yeni şeyler demeye gerek yok."

"ERDOĞAN BU SÖZLERİ GÜNÜMÜZE UYARLASIN"

"AKP'nin başındaki zata kendi sözlerini hatırlatıyor ve kendisinin bu sözleri günümüze uyarlamasını temenni ediyorum. Ne demişti AKP'nin başındaki şahıs: "Simit 3 lira, 1 bardak çay 2.5 lira... 5 kişilik bir aile sadece simit ve çay ile öğününü geçirse, 2 bin 475 lira yapıyor ve elde 350 lirası kalıyor. Bununla kira mı ödeyecek, yakacak mı alacak, çocuğunun okul masraflarını mı karşılayacak? Çay-simit hesabı yaparak iktidara geldiler ama asgari ücretliyi unuttular. Bu zalim iktidar millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat