ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN, EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ

Türkiye 21 Ocak 2021 23:54
Videoyu Aç ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN, EKONOMİYİ DEĞERLENDİRDİ
A
a
Aydın, "Pandemi iktidar için sadece bahane oldu, onlara nefes aldırdı"

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, "Bizi yönetenler pandemiyi bahane ediyorlar. Bizim ekonomimiz pandemiden öncede kötüydü. Pandemi bu çok kötü olan ekonomimizle ilgili bizi idare edenlere nefes aldırdı. Dolayısı ile biz Onur Hareketi olarak ülkenin iktisadi durumunun ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizi yönetenlerden de biz niye aç ve açıktayız açıklama bekliyoruz" dedi.

PANDEMİ EKONOMİ İLE İLGİLİ BİZE AÇIKLAMA YAPMASI GEREKENLER İÇİN BİR BAHANE ORTAMI OLUŞTURDU

Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Türkiye’ nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Aydın, ekonominin pandemi öncesinde de zaten çok kötü olduğunu söyledi. Ülkeyi yönetenler için pandeminin bahane oldğunu ve onlara nefes aldırdığını söyleyen Aydın, "Türkiye’nin en önemli gündemi ekonomi. Hem Hatay gezimiz hem Mersin gezimiz ve ayrıca Türkiye’ nin hemen hemen her tarafı ile günlük telefonla, sosyal medya aracılığı ile görüntülü olarak iletişim halindeyim. Türkiye’ nin durumunu çok iyi biliyorum. İnsanların durumunu çok iyi biliyorum. Onlardan birisiyim. Onların içinden birisiyim. Dolayısı ile ekonominin geldiği noktayı da çok iyi biliyorum. Ekonomi sadece pandemi ile alakalı değil. Pandemi ekonomi ile ilgili bize açıklama yapması gerekenler için bir bahane ortamı oluşturu sadece. Pandemiden önce bizim ekonomimiz zaten çok kötü idi. Pandemi bu çok kötü olan ekonomimizle ilgili bizi idare edenlere nefes aldırdı. Bir bahane ortamı oluşturdu. Bu kadar. Daha bundan bir iki gün önce yine Çanakkale’ de yokluk ve sefaletten dolayı 28 yaşındaki bir genç inthara kalkıştı. Ondan öne Mersin’de vardı. Ondan önce diğer illerde vardı. Yani ülkede insanlar gelecekleri ile ilgili ciddi sıkıntı ve kaygı yaşıyorlar. Yani ülkenin gelecek dokusu karanlık. Ekonomik anlamda gelecek dokusu karanlık" değerlendirmesinde bulundu.  

EKONOMİYİ İNŞAAT SEKTÖRÜNE KİLİTEYEN İKTİDAR, BEDELİNİ VATANDAŞA ÖDETİYOR

İktidarın ekonomiyi sadece inşaat sektörüne kilitlediğini söyleyen Aydın şunları söyledi:
"Yani bugüne kadar zaten ekonomiyi sadece inşaat sektörüne kilitleyen tarıma, sanayiye, bilime, fene ağırlık vermeyip sadece betona endeksleyen, ülkenin betonuna ve çimentosuna endeksleyen iktidar, rezidans dairelere kilitleyen iktidar, bunun ülke çapında bedelini vatandaşa ödettiriyor. Yani bu öngörüsüz siyaset ve ekonomik politika ki, o politikanın mimarlarından bir tanesi bir parti kurdu. Onun genel başkanı. Dolayısı ile bunlar şuanda ülkenin geldiği bu ekonomik durum ile ilgili "işte pandemiden dolayı birşey yapamıyoruz. Ekonommizi çok kötü yaptı. Aslında bizim ekonomimiz ve büyümemiz çok iyiydi. Biz aslında dünyanın örnek gösterdiği bir ülke idik ama, eee ne oldu pandemi oldu herşey bitti" yok öyle bir şey."

BİZİ YÖNETENLERİN VE VATANDAŞIN GÜNDEMİ BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLI

Ülkeyi yönetenlerin gündeminde vatandaşın olmadığının altını çizen Aydın, "Pandemi bizi yönetenlere bir nefes alma, bir bahane oldu sadece. Ama toplum, vatandaş bu bahane gündeminin çok ötesinde. Yani, çünkü pandemiden öncede vatandaş ne yaşadığını çok iyi biliyordu .Pandemiden öncede vatandaş ülkenin gündeminin, ticaretinin ekonomisinin ne olduğunu çok iyi biliyordu. Pandemi ile vatandaş evine hapsoldu. Evinde çok daha sıkıntılı, çok daha feci günler yaşıyor sadece. Bu kadar. Derinleşti bu. Ekonomi çok kötü. Türkiye’nin her tarafı sıkıntılı. Bizi yönetenlerde sağolsunlar bu pandemi ortamından dolayı güzel bahaneler üretiyorlar. İşte yol yaptık, hastane yaptık, şunu yaptık, bunu yaptık diyerek bahaneleri var. Toplum bunları yemiyor. İnanmıyor artık. Çünkü milletin gündemi çok farklı. O mutfak pandemiden önceki yıl başladı. Ondan önceki yıl başladı. Ondan önceki başladı. Yani onlarca yıldır bizim mutfağımız sıkıntılı idi. Ama bu sefer mutfak gerçekten yanıyor. Bir taraftan da kış vurdu. Masrafın üzerine bir masraf daha geldi ki inanılmaz. Ve yaraların sarılması gerekiyor" dedi. Ülkenin ekonomi ile ilgili sıkıntılarına ve dertlerine derman olması gereken idareciler ve yöneticiler de bizim dertlerimize çare bulmakla uğraşmıyor. Onların çok farklı gündemleri var. Onların öyle gündemleri var ki onların gündemleri ile vatandaşın gündemi çok farklı. Birbirlerine taş atıyorlar, birbirlerinin camının taş atıyorlar. O ona bir şey söylüyor o ona başka bir şey söylüyor. Dolayısı ile biz Onur Hareketi olarak ülkenin iktisadi durumunun ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizi yönetenlerden de biz niye aç ve açıktayız açıklama bekliyoruz. Yani bu kadar çok nimet, payda, katma değer var iken, bu toplumun fertleri neden aç ve açıkta. Makul akla yakın, inandırıcı, evet diyebileceğimiz, açıklama bekliyoruz. Bizim beklediğimiz şey budur. Bizim yoksa aç ve açıkta kalma ihtimalimiz yok. Bunu nasıl becerebildiklerini anlatacaklar. Çünkü bu büyük beceri istiyor. Bizi yönetenler bu beceriyi nasıl başardıklarını ve ükenin ekonomisini bu hale nasıl getirdiklerini izah edecekler. Bu ülkenin ekonomisinin sıkıntı yaşamasının başka türlü ihtimali yok. Millet çalışkan, coğrafya müsait, iklim müsait ama bu millet aç ve sefalet içinde. Bu denklemde yanlış olan şey var. Bu denklemdeki yanlış olan tek şey şu, idarecilerin öngörüsüz siyaseti..."açıklamasında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat