ONUR İTTİFAKI’NA KÜRT AŞİRETLERDEN TAM DESTEK

Genel 27 Ekim 2021 16:34
Videoyu Aç ONUR İTTİFAKI’NA KÜRT AŞİRETLERDEN TAM DESTEK
A
a
Onur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Yaşar Aydın’a Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşayan Kürt aşiretlerden tam destek geldi.
Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın, cumhurbaşkanlığı adaylığını da açıkladıktan sonra dikkatleri iyice üzerinde topladı. İl il, ilçe ilçe gezen ve konferanslarına hız kesmeden devam eden Yaşar Aydın’a Kürt aşiretlerinden de büyük bir destek geldi.
Başkentte Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’la özel olarak bir araya gelen Kürt aşiretleri yaptıkları şu ortak açıklama ile Aydın’a destek verdiklerini söyledi: 
“YAŞAR AYDIN’IN KULLANDIĞI İFADELER, BİZİM ARADIĞIMIZ İFADELER”
“Çok acılar yaşadık. Seçimden seçime hatırlandık ve sonra unutulduk. Kandırıldık ama artık bıktık. Biz, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Dinimizin, dilimizin, kültürümüzün üzerinde oyunlar oynandı. Tüm bunlar ise gerçekten bizleri düşündükleri için değil, oy toplamak için yapıldı. Bıçak artık kemiğe dayandı. Biz de yüzümüzü Sayın Yaşar Aydın’ın Onur İttifakı’na döndük. Çünkü Yaşar Aydın, sürekli bölgeye gelerek bizleri ziyaret ediyor. Sadece bir kez görünüp ortadan kaybolmuyor. Geldiği yere birden fazla kez geliyor. Bunun yanı sıra Sayın Aydın’ın Kürt sorunu ve bölgeyle ilgili çözümü de tam olarak bizim istediğimiz gibi. Yaşar Aydın ‘insan onuru’ diyor. İnsan onurunu, uğuruna mücadele edilecek en kutsal dava olarak görüyor. Bu ifadeler bizim aradığımız, bizim kullandığımız ifadeler aynı zamanda. İşte o yüzden Yaşar Aydın’ın ortaya atmış olduğu bu fikirler, bizimle olan gerçekçi iletişimi, hor görmeden, aşağı görmeden bizi dinlemesi, kısacası içtenliği ve samimiyetinden dolayı biz önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yaşar Aydın’ı destekleyeceğiz” 
Yaşar Aydın da Kürt aşiretlerin kendisine vermiş olduğu destekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Hiç kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağız. Özümüz neyse sözümüz de o olacak. Kararlı bir şekilde bildiğimiz yoldan yürümeye devam edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat