OP. DR. BOZKUT KULAK PROBLEMLERİNE İLİŞKİN MERAK EDİLENLERİ ANLATTI

Genel 7 Haziran 2021 13:38
Videoyu Aç OP. DR. BOZKUT KULAK PROBLEMLERİNE İLİŞKİN MERAK EDİLENLERİ ANLATTI
A
a
Trend Medya Sağlık Olsun programının konuğu olan Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Op. Dr. Cüneyt Bozkut, kulak problemlerine ilişkin merak edilenleri anlattı. 

Dış kulak enfeksiyonunun yazın artış gösterdiğini ifade eden Op. Dr. Bozkut, “Özellikle çocuklar havuz ya da denize girdiklerinde kulaklarını karıştırırlar ve hassas olduğu için bir zedelemede direkt dış kulağa bulaştırırlar. Daha sonra da çok ağrılı bir şikâyet olur.” dedi.

“HAVUZDAN VEYA DENİZDEN ÇIKTIĞINIZDA KULAKLARINIZI KARIŞTIRMAYIN”

Tedavinin basit ancak 1-2 gün ciddi anlamda ağrı yaşandığını belirten Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Op. Dr. Cüneyt Bozkut, “Bu hastaların hemen doktora gitmeleri gerekiyor. Bizim önerimiz havuz ya da denizden çıkınca kulaklarını karıştırmamaları. Sadece pamukla silmeleri yeterlidir, kulak çöpüyle bile karıştırmak oldukça yanlıştır. Dış kulağı kapatan kendi sıvısı vardır. Kulağı çok karıştırırsanız bunu kurutursunuz. Dış kulak yoluna gelen kirleri pamuklarla temizleyebilirsiniz. İçeri kadar girip karıştırmak yanlıştır.” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat