Özdağ, “Ramazan Ayına Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz” 

Genel 12 Nisan 2021 13:55
Videoyu Aç Özdağ, “Ramazan Ayına Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz” 
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ mesajında: “11 ayın sultanı olan Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

Ruhumuzu ve bedenimizi terbiye edeceğimiz, rahmet ve mağfiret ayı olan bu ayda; gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmek, etrafımızda yaşanan sıkıntıları, dostluk ve kardeşlik duygularını, sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı, iki olanın birisini, bütün olanın yarısını vermeyi, gülümsemenin sadaka olduğunu, güçsüze yardım etmeyi, küçüğü sevip büyüğü saymayı, kimsesize el uzatıp sahip çıkmayı, görmeyenin gözü, tutamayanın eli, konuşamayanın dili olmayı ve her şeyden önemlisi sevgi, hoşgörü, şefkat, iyilik dolu ve merhametli olmayı öğreneceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle,  Yüce Allah'tan bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın;  milletimize, tüm İslam âlemine başta sağlık olmak üzere hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat