ÖZDAĞ'DAN, BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU'NUN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ

Genel 26 Aralık 2020 22:25
Videoyu Aç ÖZDAĞ'DAN, BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU'NUN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Büyük Atatürk Koşusu'nun pandemi bahane edilerek iptal edilmesine tepki gösterdi.

,Milli mücadelenin en mühim gelişmelerinden biri, Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı’nı yönetmek üzere, beraberindeki Heyet-i Temsiliye ile 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişidir. Bu sebeple 1936 yılından bu yana 27 Aralık tarihinde Büyük Atatürk Koşusu düzenlenmektedir. Fakat bu sene pandemi sebebiyle Büyük Atatürk Koşusu'nun yapılması Ankara Valiliği'nce iptal edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ;" Buradan Ankara Valisine, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanına bu sefer bu hatadan dönün diyoruz." dedi.

"BU HATADAN DÖNÜN"

Özdağ açıklamasında;" Bir coğrafya ne zaman vatan olur? Onun uğrunda canından ve malından vazgeçenlerin fedakarlıkları ile. Peki bir vatanın ülke olması, devlet olması nasıl olur derseniz işte o zaman milletlerin dili, kültürü, örfü, acıları ve mutlulukları ile tarihi şahsiyetleri akla gelmelidir. Her olayda tarihi olayları ve şahsiyetleri yarıştırır olduk. Akif ile Fikret’i, Necib Fazıl ile Nazım’ı, Çanakkale ile Kut-ül Amare’yi Abdülhamit ile Atatürk’ü yarıştıran, birini diğerine tercih etme hoyratliğını üzerimize boca eden anlayışı reddediyoruz. Hepsi bizimdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişi, milli mücadelemizin sembollerinden biridir. Büyük Atatürk koşusunun pandemi bahane edilerek iptal edilmesi ve fakat başka spor müsabakalarının bundan vareste tutulması bu zihniyetin tarihimize ve milli sembollerimize olan bakış açısını göstermektedir. Buradan Ankara valisine,
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Cumhurbaşkanına bu sefer bu hatadan dönün diyoruz.  Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yılını 101 kere maşallah diyerek kutluyor saygı, minnet ve şükranlarmı sunuyorum." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat