Porsuk Çayı üzerinde coşkulu kutlama

MAGAZİN 30 Ekim 2021 13:05
Videoyu Aç Porsuk Çayı üzerinde coşkulu kutlama
A
a

Porsuk Çayı’nda düzenlenen botlarla fener alayı ve flyboard gösterisi ile tamamlandı. Köprü üstleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli marşlara büyük bir coşkuyla eşlik etti. 

Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları Porsuk Çayı’nda düzenlenen botlarla fener alayı ve flyboard gösterisi ile tamamlandı. Köprü üstleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli marşlara büyük bir coşkuyla eşlik etti. 

       Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Porsuk’ta botlarla fener alayını binlerce Eskişehirli büyük coşkuyla izledi. Fener alayının öncesinde Porsuk Çayı üzerinde nefes kesen bir flyboard gösterisi gerçekleştirildi.

      Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Cumhuriyet sevdalısına Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. Fener Alayı kortejinde bulunan tekne üzerinden Eskişehirlileri selamlayan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Mustafa Kemal’in askerleri, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu ki bana sizler gibi cumhuriyet aşığı hemşehrilerim var” dedi. Fener Alayı kortejine Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat