Putin'den Biden'a 'katil' yanıtı

Genel 18 Mart 2021 18:48
Videoyu Aç Putin'den Biden'a 'katil' yanıtı
A
a

 ABD'nin yeni başkanı Biden, 20 Ocak'tan bu yana ilk kez Rusya'yı doğrudan hedef aldı ve Moskova'nın bedel ödeyeceğini söyledi. Biden, Rusya lideri Putin'in bir katil olduğunu düşündüğünü söyledi. Putin ise ABD'li mevkidaşına ilk kez yanıt verdi ve sağlık diledi.

20 Ocak'ta ABD başkanlık koltuğuna oturan Demokrat Joe Biden, yaklaşık iki ay sonra Rusya'ya meydan okudu. Moskova'nın ABD seçimlerine müdahale etmesi nedeniyle bir bedel ödeyeceğini vurgulayan Biden, "Rusya lideri Vladimir Putin'in bir katil olduğunu düşünüyorum" dedi. ABD Başkanı ayrıca Putin'in söz konusu bedeli kısa sürede ödeyeceğinin altını çizdi.

ABC News sunucusu George Stephanopoulos'a konuşan Biden, başkanlık koltuğuna oturur oturmaz Putin'le yaptığı telefon görüşmesine ilişkin detaylar paylaştı.

ABD lideri, Moskova'nın seçimlerde parmağının olduğunun kanıtlanması halinde Washington'ın karşılık vereceğini Putin'e söylemiş: "Seni tanıyorum ve sen de beni tanıyorsun. Bunun gerçekleştiğini tespit edersem, o zaman hazırlıklı ol dedim."

 

Stephanopoulos'un "Yani Vladimir Putin'i tanıyorsunuz. Onun bir katil olduğunu mu düşünüyorsunuz?" sorusuna Biden, "Evet" cevabını verirken, "Bedel ödeyecek, göreceksin" diye konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat