ROMAN VATANDAŞLARIN DURUMUNU CHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI ATAY ANLATTI: “BUZDOLABI POŞETİNDE BİR YEMEKLİK YAĞ SATILIYOR” 

Genel 9 Nisan 2021 16:53
Videoyu Aç ROMAN VATANDAŞLARIN DURUMUNU CHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI ATAY ANLATTI: “BUZDOLABI POŞETİNDE BİR YEMEKLİK YAĞ SATILIYOR” 
A
a
Katıldığı canlı yayında Yüreğir Mahallesi’nde yaşayan Roman vatandaşların durumuna dikkat çeken CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, bölgede buzdolabı poşetlerinde bir yemeklik yağ, bir demlemelik çay ve şeker satıldığını ifade etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, sosyal medya üzerinden yayın yapan Birbuçuk TV’de, “Gündem Defteri” programında Gazeteci Murat Yıldız’ın sorularını yanıtladı. Ekonomik konulara ağırlık verilen programda, İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, Yüreğir İlçesi’nde Teberler Derneği’nin açılışında yaşadıklarını anlattı.

“BİR LİRALIK, İKİ LİRALIK, ÜÇ LİRALIK YAĞ SATIYORLAR. BİR YEMEKLİK YAĞ VERİYORLAR”

Yüreğir’de yaşanan Roman vatandaşların durumuna dikkat çeken İlçe Başkanı Atay, “Teberler Derneği ilginç bir dernek. Daha önce örgütlenmemiş bir kesimi ifade eden bir dernek. Bu nedenle Suat Kömür dostumuza başarılı çalışmalarına ve dernekteki arkadaşların çalışmalarına da başarılar diliyorum. Orada bize çok üzücü bir şey gösterdi Suat kardeşim, açılış sırasında. Yüreğir’deki Roman vatandaşlarımızın yaşadığı bölgede. Bir bakkal var. Bakkaldan içeri girdik ve bakkalda şunu gördük, bir demlemelik çay ve bir demlemelik çaya yetecek şeker satışı var. Buzdolabı poşetlerinin içerisine çay ve şeker koymuşlar… Çay iki liraydı, şeker bir liraydı. Üç lira veriyorsunuz bir kahvaltıda demleyeceğiniz çay ve şekeri alabiliyorsunuz. Biz hayretler içerisinde bunu izledikten, gördükten sonra, Suat kardeşimiz bizim gözümüzle görmemizi sağladı. Yağı da bir adım ileri taşımışlar, sıvı yağı. Buzdolabı poşetinde tartının kenarına koyuyorlar bir liralık, iki liralık, üç liralık yağ satıyorlar. Bir yemeklik yağ veriyorlar” dedi.

“BİZ SOSYAL DEVLETLE AŞARIZ. DEMOKRASİ İLE AŞARIZ”

Sosyal devlet anlayışının önemli bir nokta olduğunu ifade eden Atay, “Yani yoksulluk dünyanın en zor işidir. Bunu ancak biz sosyal devletle aşarız. Demokrasi ile aşarız. Diyeceksiniz ki, ‘Kardeşim demokrasi ile bunu nasıl aşacaksınız?’ Demokrasi her şeyden önce liyakatli insanların görev başına geldiği, namuslu insanların iş başına geldiği bir sistemdir. Halk doğrusunu bilir ve seçer. Birincide yanılır, ikincide yanılır o ayrı konu. Ama biz mutlak demokrasiyi uygulamayı başardığımız takdirde, halkımızın en doğru kararı mutlaka verecektir diyorum. Bu nedenle gerçek demokrasi ve liyakatle, sosyal devleti kurmanın gerekliliğine işaret etmek istiyorum” ifadelerin kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat