SAKARYA’DA ESNAF MAĞDUR, YETKİLİLERE DUYURULUR

CHP 4 Ocak 2022 14:47
Videoyu Aç SAKARYA’DA ESNAF MAĞDUR, YETKİLİLERE DUYURULUR
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Uzunçarşı ve Unkapanı Projesinin yürütüldüğü bölgede esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.
CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, yönetimi, İl Başkan Yardımcıları Cemal Demir ve İsa Şahinoğlu ile beraber ilk ziyareti Uzunçarşı esnafına yaptı. 
FİYAT İSTİKRARI SAĞLANMALI
Esnafın zor bir dönemden geçtiğini, fiyatlarda yaşanan istikrarsızlığın esnafa yansıdığını dile getiren Başkan Ecevit Keleş, “Esnafımız, ülke ekonomisinde yaşanan kötü yönetimin bedelini halkımız gibi ödüyor. Sattığı ürünü aynı fiyata yeniden rafına koyamıyor. Bir de fahiş artışı esnaf yapıyor gibi oluşturulan algı nedeniyle müşteri ile karşı karşıya geliyor. Dövizdeki iniş çıkışlar nedeniyle üreticinin yaptığı zam esnafa yansıyor. Gıda başta olmak üzere fiyat istikrarı sağlanması gerekiyor” dedi.
ESNAF BAKANLIĞI KURULACAK
CHP’in esnaflara yönelik projeleriyle ilgili bilgiler veren Keleş, “CHP iktidarında Aile Sigortası projesi hayata geçirilecek. Esnaf Bakanlığı kurulacak ve Halk Bankası bu bakanlığa bağlı olacak. Esnaflarımız, CHP iktidarında nefes alacak” şeklinde konuştu. 
PARA YOKSA NEDEN İHALEYE ÇIKTINIZ; HAMASET DEĞİL CEVAP BEKLİYORUZ
Unkapanı Meydanı’nda esnafları ve proje alanını da gezen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “4 aydır Unkapanı Projesinde bir arpa boyu yol alınamadı. Eylül ayında para yoksa bu projelere neden başlanıyor diye sorduğumuzda hamaset dili kullanan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, canlı yayında Sakarya’mızın sorunlarını konuşalım teklifimize de dönüş yapmadı. Yurttaşlarımız adına konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
YİNE SORUYORUZ PROJE NE ZAMAN TAMAMLANACAK
Projeyle ilgili geçmişte sorduğu soruları yineleyen Keleş, “Biz, kamu adına hizmet veriyoruz, yurttaş size Belediye Başkanlığı görevi, bize de muhalefet görevi verdi. Görevimi yurttaşlarımız adına yapıyoruz ve takipçi olmaya devam edeceğiz. Unkapanı Meydanı Projesi ilan edilen tarih geçmiş olmasına rağmen niçin bitirilemiyor. İptal edildiği söylenen ihale yeniden yapıldı. Burada kamu zararı ortaya çıkmıyor mu? Büyük hesap adamı Yüce, yalnızca soruya cevap verin. Unkapanı Esnafı sizden cevap bekliyor, hamaset değil” dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamuda tasarruf dönemi başlığıyla tasarruf yapan talimatı verdiğini hatırlatan Başkan Keleş, “Sakarya Büyükşehir Beleyesinin reklam için harcadığı ödemeler aylık ne kadar? Bunları hangi amaçla veriyorlar. Bu konuda da Başkan Yüce’den açıklama bekliyoruz. Esnafların mağduriyetini görmezden gelenler, hangi hizmetleri göstermek için reklam yapıyor?” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat