SARAY’IN YABANCI DANŞMANLARA 3 YILDA HARCADIĞI PARA: 35 MİLYON CHP’Lİ YALIM: “AKP’NİN GİDİŞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURTULUŞU OLACAKTIR”

Genel 2 Ekim 2021 14:59
Videoyu Aç SARAY’IN YABANCI DANŞMANLARA 3 YILDA HARCADIĞI PARA: 35 MİLYON CHP’Lİ YALIM: “AKP’NİN GİDİŞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURTULUŞU OLACAKTIR”
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, yabancı danışmanlara verilen paralara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Sayıştay raporuna göre; Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 2020 yılında ABD, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Güney Kore, İspanya, İtalya, Japonya, Katar, Malezya, Singapur ve Suudi Arabistan’daki ofislerinde çalışan yabancı danışmanlara, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 14 milyon 269 bin 272 lira ödedi. Ofis, yabancı yatırım danışmanları için 2018, 2019 ve 2020 yıllarında toplam 35 milyon 500 bin 112 lira harcadı. Sayıştay’ın raporuna göre; Ofis, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 2020 yılında 88 milyon 153 bin 728 TL harcadı.

“BU DEVRANI DÖNDÜRECEĞİZ”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise Cumhurbaşkanlığının harcamalarına tepki göstererek şunları söyledi:
“Son 20 yılda ülkenin geldiği nokta açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşamaya çalışan insanlar, insani olmayan asgari ücretli çalışanlar, işsizler, yurt bulamayan öğrenciler, liyakatsizlik nedeniyle yurt dışına göç eden gençlerimiz… Tüm bunların sebebi ise AKP iktidarının rezil yönetimidir. Kendi çıkarları için, yandaşları için, 5’li çete için tanınan imtiyazlar, sarayda harcanan milyonlar varken, halka azla yetinin, acıyı bal eyleyin denmiştir. Saray ve şürekası çift maaşlara doymazken, Türk gençleri işsizlikle boğuşurken, şimdi de yabancı danışmanlara milyonlarca lira akıtıldığına şahit oluyoruz. Bu devranı döndüreceğiz. Milletin kazandığı, gençlerin işsizlikle boğuşmadığı, asgari değil insanca ücretle geçinen insanların olduğu, Türkiye’yi terk etmek isteyenlerin değil Türkiye’ye gelmek isteyenlerin olacağı bir ülkeyi yaratacağız. AKP’nin yapılacak ilk seçimde gitmesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurtuluşu olacaktır”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat