SARI:EMEKLİ HER GÜN O MAAŞLA ÇAY SİMİT BİLE YİYEYEMEZ!

Genel 23 Aralık 2021 20:17
Videoyu Aç SARI:EMEKLİ HER GÜN O MAAŞLA ÇAY SİMİT BİLE YİYEYEMEZ!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, emekli maaşları zamları için TBMM'ye CHP’nin sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

TBMM'de asgari ücretin açıklanmasının ardından emekli maaşlarının da asgari bir seviyeye çıkarılması istemiyle hazırlayıp TBMM’ye sunduğu kanun teklifi AKP+MHP oylarıyla reddedilmesi muhalefeti kızdırdı ve tepkiler de peş peşe geldi. Konuyla ilgili bir diğer tepki de Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı'dan geldi.

"1.500 TL alan emekli nasıl geçinecek"

Serkan Sarı, emekliye elle tutulur bir maaş verilmediğini dile getirerek;"Emeklinin hali ortada. En düşük maaş 1.500 TL. Bu maaş ile her gün simit, çay bile alıp yiyemezsin. Emekli simit bile yiyemeyecek hâle gelmişken iktidar ve ittifakı MHP, bizim sunduğumuz teklifi reddetti. Şaşırmadık çünkü hayra sebep olacak hiçbir şeyi kabul etmiyorlar. Yahu dolar olmuş 12 TL., Euro desen 14’ye koşuyor. Bir ekmek 2 TL,  simit 3 TL,  her eve lazım yağ 5 litresi 150 TL. 1.500 TL alan emekli nasıl geçinecek? İktidar bunu göremiyor,görmek istemiyor.Biz göreceğiz,biz emeklinin sesi olacağız.Emekliye hakettikleri maaş gelene kadar susmayacağız."dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat