Sarıbaş, “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Umarım Söylediklerinden Utanmıştır”

Genel 11 Haziran 2021 21:16
Videoyu Aç Sarıbaş, “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Umarım Söylediklerinden Utanmıştır”
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “ Bu ülkenin Cumhurbaşkanı halen “aç olanları siz doyurun” diyebilecek kadar rahat. Ben bu cümleden bir Türk vatandaşı olarak geçekten utandım. Umarım Sayın Erdoğan’da bu cümlesinden bir nebze olsun utanmıştır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Safranbolu ziyaretinde, bölge kıraathanecilerinin sıkıntılarını dinlemiş, esnafa “Bu konuyu yeniden gündeme getireceğim” sözünü vermişti. Akşener, İYİ Parti grup toplantısında, Safranbolu Kıraathane esnafının , “Açız, açız, açız! Lütfen bize sahip çıkın” yazılı pankartını Meclis kürsüsünde açtı. Akşener, pankartı açarken, "Umarım televizyonlar yayını kesmez" dedi.Bunun üzerine kendi partisinin grup toplantısında Akşener’e cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aç olanları siz doyurun” dedi.

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, yaptığı açıklama da Erdoğan’ın bu sözlerini eleştirdi. Sarıbaş, “Türkiye’de işsizlik her geçen gün artıyor. Bunu bilmek için verilere gerek yok artık. Sokağa çıktığımızda vatandaşlarımız ne denli zor durumda olduğunu defalarca gördük. Bunlara rağmen bu ülkenin Cumhurbaşkanı halen “aç olanları siz doyurun” diyebilecek kadar rahat. Ben bu cümleden bir Türk vatandaşı olarak geçekten utandım. Umarım Sayın Erdoğan’da bu cümlesinden bir nebze olsun utanmıştır. Ne demek aç olanları siz doyurun. Bu ülkenin yöneticisinin, yani cumhurbaşkanının görevi nedir? Bu millete hizmet etmek için seçilen kişi Sayın genel başkanımızın vatandaştan aldığı pankart karşısında utanması gerekirken, masallar anlatmaya devam ediyor. Millet aç, millet işsiz, esnaf devlete habire borçlandırılıyor, iktidar yandaşının borçlarını siliyor… Bu nasıl bir yönetim şeklidir. Bu millet gereken cevabı sandıkta verecektir. Artık bu millet uyandı ve kimin yanında olması gerektiğini biliyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat