SARIBAŞ:1970'DE TÜRKİYE'Yİ BATIRAN SİSTEMİ TEKRAR GETİRDİLER!

Genel 22 Aralık 2021 21:59
Videoyu Aç SARIBAŞ:1970'DE TÜRKİYE'Yİ BATIRAN SİSTEMİ TEKRAR GETİRDİLER!
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni ekonomik kalkınma planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

TL'nin değerini yükseltecek yeni ekonomik kalkınma planı ile ilgili muhalefetten tepkiler çığ gibi yükselirken bir diğer tepki de Avukat Süleyman Sarıbaş'tan geldi.Sarıbaş"Bu sistem Özal'ın başına bela olmuştu.Şimdi de bizim başımıza bela olacak"dedi. 

"Yeni isim getirince yeni sistem olmuyor"

Sistemin işlevsizliğenden bahseden Sarıbaş;"1970'de de farklı bir isimle DÇM(Dövize Çevrilen Mevduat) olarak karşımıza çıkmıştı bu yeni gösterilen ekonomik plan.Ama Özal'da bu sistemden muzdaripti. Hep kurtulmak istedi.Biliyordu çünkü günden güne ülke batıyordu. Nasıl batmasın faiz üstüne faiz koyuyor bu sistem. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da yeni sistem buldum diye seviniyor. Yahu bu 1970'de ülkeyi batıran sistem.Bize bela olacak bir sistem. Yeni isim koydun diye yeni bir şey yok ortada."dedi.

"Bildiğin faizle çalışacak, olan yine fakire olacak"

Yeni kalkınma planının ülkeyi uçuruma sürükleyeceğini söyleyen Sarıbaş;"Şimdiden uyarıyorum. Bu sistemi anlamak için ekonomist olmaya gerek yok.Bildiğin faizle çalışacak, olan yine fakire olacak.Bizim daha realist daha radikal kararlar almamız gerek. İstikrarlı bir ekonomik plan uygulamamız gerek.Eskiye dönüp, ona yeni isim vererek halkı kandırmaya gerek yok. İşte bu sistem 1970 sistemi,o dönemin insanlarını batıran,bizi uçuruma sürükleyen sistem. Halkı oyalamayın yeter!"ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat