Sarıgül Aydın’da Konuştu

Genel 15 Eylül 2021 14:41
Videoyu Aç Sarıgül Aydın’da Konuştu
A
a
TDP Aydın İl Başkanlığı hizmet binası açılışı için Aydın'a giden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 20 yıldır ülkeyi yönetenler çok iyi yönetiyoruz. Ekonomimiz şahlandı diyorlar. Ben de buradan soruyorum; madem çok iyi yönettiniz? Madem ekonomimiz şahlandı Aydın, Türkiye'nin en kalkınmış bölgesi idi. Aydın’a ne eklediniz?” dedi.
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TDP Aydın İl Başkanlığı hizmet binası açılışı için Aydın’a gitti.

20 Yılda Aydın’a Ne Eklediniz?

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarıgül, hükümetin 20 yıllık çalışmlarında Aydın iline ne yaptığını sordu. Sarıgül, “20 yıldır ülkeyi yönetenler çok iyi yönetiyoruz. Ekonomimiz şahlandı diyorlar. Ben de buradan soruyorum; madem çok iyi yönettiniz? Madem ekonomimiz şahlandı Aydın, Türkiye'nin en kalkınmış bölgesi idi. Aydın’a ne eklediniz? Aydın köylüsünün, Aydın çiftçisinin, Aydın esnafının durumu 
İyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?Esnafın hali nasıl? Satış yapabiliyor mu? 
Sattığı malın yerine mal alabiliyor mu? Aydınlı kardeşim çocuğuna iş bulabiliyor mu? İşçiler, memurlar, emekliler aldıklarıyla geçinebiliyor mu?
Çiftçi ürettiğini satabiliyor mu? Sattığı zaman para kazanıyor mu?Bu cennet Aydın’da her şeyi üretme imkanımız varken, gıda ithal etmemize üzülüyorum.
Türkiye Değişim Partisi olarak, ülkemizi, gıdada dışa bağımlı olmaktan çıkaracak, kendine yeter hale getireceğiz.Çiftçinin elindeki ürünleri hem alacağız, 
Hem de emeğinin karşılığını vererek alacağız. Çiftçilerin bankalara, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sıfırlayacağız.  Bunlar bizim çiftçimize sözümüzdür.Aydınımızı daha zengin, daha güçlü ve her alanda daha gelişmiş yapmak inşallah bize nasip olacak” dedi.

“Türkiye ne yazık ki, özellikle son yıllarda, üretimi konuşmuyor,  işsizliği nasıl çözeceğini konuşmuyor,  yoksulluğu konuşmuyor” diyen genel başkan Sarıgül, “ Bunları konuşması gereken, 
Aydının derdine çare bulması gereken, siyasetçilerdir,  milletvekilleridir.Onlar ne yapıyorlar? Bir daha nasıl seçilirim .Onun hesabını yapıyorlar. Buradan bir kez daha söylüyorum:İş, aş konuşmayan; tek derdi koltuk olan bu siyaset lobisinin alayını evlerine göndereceğim. Bu adaletsiz düzeni, bu bozuk düzeni bozacağım.Bu ülkenin en önemli meselesi;siyasetin düzelmesidir.  Siyaset düzelmeden hiçbir şey düzelmez.Parti içi demokrasi olmadan siyaset işlemez. Parti içi demokrasi neyle olur? Parti yöneticilerini, milletvekili adaylarını, belediye başkan adaylarını üyeler seçerse parti içi demokrasi olur.Biz TDP olarak öyle yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Ankara’da gerçekleştirilecek olan kurultay hakkında da konuşan Sarıgül şunları söyledi:
“Partiye kayıtlı tüm üyelerimiz 19 Eylül’de kendi il merkezlerinde oylarını kullanacaklar. En çok oy alan 26 eylül’de yapacağımız Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olacak. Biz delege ağalarının saltanatına son verdik. Neden biliyor musunuz?Delegeler parti içinde iktidar ister, üyeler partilerinin iktidara gelmesini ister. Delegenin seçtiği genel başkan olur, üyenin seçtiği başbakan…Bu ülkede sağcılar, solcular, muhafazakarlar, milliyetçiler iktidar oldular. Ama sorunları çözemediler. Ne devleti işletebildiler, ne demokrasiyi işletebildiler,  Ne ekonomiyi işletebildiler.Günlük tedbirlerle, siyasi kavgalarla zaman geçirdiler. Artık Türkiye’nin dayanacak gücü, kaybedecek zamanı kalmadı. Artık değişim zamanı gelmiştir. Bizim çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yok. Daha iyi bir Türkiye yapmak mümkün ve biz bunu yapacağız.  İhtiyacımız olan tek şey,vicdanlı bir yönetim ve vicdanlı kadrolardır. O kadrolar Türkiye Değişim Partisi’ndedir.
Türkiye Değişim Partisi; vicdandır, merhamettir, berekettir, adalettir.
Türkiye Değişim Partisi; sevgidir, saygıdır, hürmettir, samimiyettir.
Biz, milletin  derdine derman olmak için yola çıktık. Köylerde, evlerde, sokaklarda, atölyelerde, bağlarda, bahçelerde, tarlalarda selam verip selam alacağız. Selamda bereket vardır, kardeşlik vardır, huzur vardır.
Sesi duyulmayanların sesini duyuracağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız.
Arkadaşlarımdan ricam şudur: Gittiğimiz her yere, oy almaya değil, selam almaya, gönül almaya gidelim, dert dinlemeye gidelim. 
Bak arkadaş, “yoksulluk kader değil, işsizlik senin suçun değil,” diyelim.  
“Her şeyin çaresi var,” diyelim. Kimseyi ayırmayalım, kimseyle münakaşa etmeyelim. Bizim partimizin dili sevgi dilidir. Bizim kavgayla işimiz olmaz. 

BİZ, SİYASETTE LAF EBELİĞİNDEN DEĞİL, 
HİZMET VE PROJE YARIŞINDAN YANAYIZ. Ankara’da Büyük Kurultay’da buluşmak üzere hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat