Sarıgül Su Sorunu Yaşayan Köylüye Umut Oluyor

Genel 26 Ekim 2021 15:04
Videoyu Aç Sarıgül Su Sorunu Yaşayan Köylüye Umut Oluyor
A
a
Geçtiğimiz günlerde yapılan TDP'nin Sungurlu İlçe Kongresine katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Ulutaş kongre sonrası Karakocalı Köyü’nü ziyaret etti. Burada sadece bir çeşmeden su aktığını öğrenen genel sekreter yardımcısı Ulutaş, bu sorunun acilen çözümü için konuyu gündeme taşıyarak köylülere yardımcı olma sözünü verdi.

70 haneye sahip olan köyde sadece bir çeşmeden su akıyor. Tüm köylü bu çeşmeyi kullanarak 21. Yüzyılda taşıma su ile evlerinin içme, temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Köylünün yıllardır yaşadığı soruna sessiz kalmayan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ekibini köye göndererek sorunun gündeme taşınmasını istedi. 
Genel başkan Sarıgül’ün talimatı ile köye giden TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Ulutaş, köylüleri dinledi. 

Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Ulutaş, “Sizlere Genel Başkanımızın selamlarını getirdim. Sizlerin su sorununu öğrendi ve bizi buraya gönderdi. Buradaki sorunları köy muhtarımızdan ve sizlerden öğrenip gündeme getireceğiz. Su hayattır, su yaşam kaynağıdır. Su kadınlarımızın güzel yüzüdür, su tarlalarımızda berekettir. Hiç bir köyde su sorunu olmamalıdır. Binlerce kilometre uzaktan Petrol getiriliyorsa, Doğalgaz geliyorsa, şuradan 20 kilometreden su getirilememiş, Sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan sesleniyorum, İnşallah bundan sonra tarifeli uçaklarla uçar da, o masrafları  kısıp köylerimize su getirilmesini sağlar. 70 haneli köy de parmak kadar suya muhtaç edilemez. Bu hakikaten üzücü bir durum” dedi.

Köy sakinleri,  “ Bu Halk kendilerine yapılanları asla unutmaz” diyerek tepkisini dile getirirken, Satı Kiraz isimli bir vatandaş ise,“ Köyümüzde insanlar zaten su sıkıntısı çekiyor. Hayvanlarımız dağlara bırakıyoruz onlarda arazide su bulurlarsa içiyorlar. Biz suyumuzun getirilmesini, bozuk yollarımızın da yapılmasını istiyoruz” dedi.
TDP Çorum İl Başkanı Engin Erenler de sorunların takipçisi olacaklarını belirterek, “yaşadığımız bu dönemde henüz vatandaşlarımız taşıma su kullanmak zorunda bırakılıyor. Üstelik seslerini kimseye duyuramıyor. Genel başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül köy halkına sahip çıkarak, bu sorunun acilen çözülmesi noktasında girişimlerde bulundu. Bizlerde bu sorunu gündeme getirerek, halkımıza yardımcı olmak için çaba sarf ediyoruz. Susuz bir hayat düşünülemez. 2021 yılı içindeyiz 2022 yılına geçiyoruz ama görüldüğü gibi halen insanlarımız zor şartlarda yaşamak zorunda bırakılıyor. Türkiye Değişim Partisi olarak bizler her zaman yoksulun, ihtiyaç sahiplerinin, köylülerimizin yanında olacağız. Birileri gibi zengini daha da zengin yapmak için uğraşmayacağız. Bu sorunu en kısa sürede çözmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat