SARIGÜL'ÜN PARTİSİNE SİBER SALDIRI

Genel 26 Ocak 2021 00:36
Videoyu Aç SARIGÜL'ÜN PARTİSİNE SİBER SALDIRI
A
a
Türkiye Değişim Partisi siber saldırıya uğradı. Partinin Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkanlığı, alınan önlemlerle saldırıyı boşa çıkardı. 

Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Partisi internet korsanları tarafından siber saldırıya maruz kaldı. Parti tarafından yapılan açıklamada saldırının iç ve dış kaynaklı olduğu tespit edildi. Hacker saldırılarıyla ilgili şu açıklama geldi:

"SALDIRI BAŞARIYA ULAŞAMAMIŞTIR" 

"Türkiye Değişim Partisi’nin Resmi Web sitesine dün akşam itibari ile sabaha kadar süren siber saldırılar düzenlenmiştir Yapılan siber saldırılardan resmi web sitemiz herhangi bir zarar görmemiştir. Saldırıların yurt dışı ve yurt içi kaynaklardan yapıldığı tespit edilmiştir. Toplanan IP numaraları siber suçlarla mücadele birimlerine iletilmiştir, yapılan siber saldırıların ciddiyeti büyüktür, çünkü ahlaksız web siteleri devreye sokulmuştur. Ancak Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Başkanlığımızın almış olduğu güvenlik önlemleri sayesinde yapılan bu mesnetsiz siber saldırılar başarıya ulaşamamıştır."

"MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIYOR" 

Türkiye Değişim Partisi Bilgi ve İletişim Sistemleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün ve ekibinin gece saatlerinden bu yana süreci başarılı bir şekilde yönettiği vurgulanan açıklamada, "Saldırıyı düzenleyenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Meyve veren ağaç taşlanır diye boşuna denmemektedir. Kuruluşumuzun üzerinden henüz 35 gün geçmesine rağmen aldığımız bu siber saldırılar bizi yıpratamamıştır. Aksine kamçılamıştır." denildi. 

"ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ" 

Partiden yapılan açıklamanın devamında ise, "Doğru adımlarla ilerlediğimizi ve ses getirdiğimizi bir kez daha kanıtlamıştır.
Bizleri hiçbir siber saldırı yıldıramayacak, değişim için çıktığımız bu yolda asla geri adım atmayacağız. Türkiye Değişim Partisi bir ihtiyaçtan doğmuştur. Bu ihtiyaç, kavga etmeden, niza üretmeden toplumun her kesimini bir araya getirip ülke yararına politikalar üretme ve kadrolar oluşturma ihtiyacıdır. Türkiye için değişim başlamıştır." ifadeleri yer aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat