Sayın Rektör’e Banyolu, Lüks Makam Odası "O PARALAR KEŞKE EĞİTİME HARCANSA"

Genel 24 Ağustos 2021 20:11
Videoyu Aç Sayın Rektör’e Banyolu, Lüks Makam Odası "O PARALAR KEŞKE EĞİTİME HARCANSA"
A
a
CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon Üniversitesi Rektörlüğünün binada yaptıracağı tadilatının fiyatını eleştirdi. Hacısalihoğlu,"Şaşırdık  mı hayır  tabi kii  benzer bir uygulamayı büyükşehir belediye başkanında  da görmüştük. Lüks, şatafat, bol keseden harcama,  sizlerin İBAN’ lar  bizlerin. O parayı  keşke  asıl gereksinim olan eğitim  harcamalarında  kullanabilseydin sayın rektör" değerlendirmesinde bulundu. 

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Emin Aşıkkutlu’nun rektörlük binasında yaptıracağı tadilatın tutarı 3.2 milyon lira. Makam odası yenilenecek rektörün dinlenme bölümü, tuvalet ve banyosu da olacak.

Trabzon Üniversitesi’nin rektörlük binasında büyük tadilata gidiliyor. 2 bin 500 metrekarelik alanda tadilat ve peyzaj işleri yaptırılacak, maliyeti de 3 milyon 268 bin lira olacak. Rektörün makam odasının içinde dinlenme odası, tuvalet ve banyo da bulunacak. İlahiyat profesörü olan üniversitenin rektörü Emin Aşıkkutlu, 1982 yılında Mekke’de yapılan Uluslararası Hafızlık Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiş ve dünya üçüncüsü olmuştu.

Yapılan harcamanın lüksüne vurgu yapan CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, "Hükümet her felaket sonrası vatandaşa iban numarası veriyor, yardım topluyor. Neden? Çünkü devletin kasası boş. Peki o kadar verilen vergiler nereye gidiyor ki, devlet ikide bir vatandaşından bir de yardım adı altında para toplayabiliyor. Ben söyleyeyim size, lük araçlara, lük makam odalarına gidiyor. Ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketinde onca insan hayatını kaybetmişken, yüzlerce insan evinden ocağından olmuşken, devlet baba vatandaşlarından para topluyor, ama bizim rektörlüğümüz lüks, banyolu makam odaları yaptırıyor.  Trabzon üniversitesi  rektörünün  makam odası, sekreteri ,şoförü  ve özel kalemi için  yaptıracağı tadilatın fiyatı  3 milyon liranın üzerindeymiş. Şaşırdık  mı hayır  tabi ki  benzer bir uygulamayı büyükşehir belediye başkanında  da görmüştük.  Lüks, şatafat, bol keseden harcama,  sizlerin İBAN’ lar  bizlerin. O parayı  keşke asıl gereksinim olan eğitim  harcamalarında  kullanabilseydin sayın rektör" açıklamasında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat