ŞEHİT AİLELERİMİZ, PROVOKASYONA ALET EDİLMEMELİ

Genel 8 Kasım 2021 21:01
Videoyu Aç ŞEHİT AİLELERİMİZ, PROVOKASYONA ALET EDİLMEMELİ
A
a
BİR ANNEYE KÜFREDEN ŞAHSA NEDEN DUR DİYEN OLMADI

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, İYİ Parti Lideri Akşener’in Bingöl gezisinde yaşanan olayla ilgili basın açıklaması yaptı.
Sözlerine ‘Öncelikle bu açıklamamı İYİ Parti Bingöl İl Başkanı olarak değil, bir şehit yakını olarak yapıyorum’ diyerek başlayan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Bingöl’de yaptığı programda meydana gelen olayda, Milletvekilimiz Lütfü Türkkan’ın sözleri; vatan uğruna ailesinden bir çok kişiyi şehit vermiş biri olarak bizleri de derinden yaralamıştır ve ziyadesiyle üzmüştür. Milletvekilimiz Lütfü Türkkan da,  konuyla ilgili özür dilemiş ve tüm görevlerinden istifa etmiştir. İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 5 Kasım tarihinde İlimize Teşrifinden dolayı,  halkımızın yoğun ilgi ve teveccühünü gölgeleyen bu çirkin provokasyonu ve tüm müsebbiplerini şiddetle kınıyorum” dedi.

-ŞEHİT AĞABEYİNE YAKIŞMAYACAK HER TÜRLÜ EYLEMİ YAPAN KİŞİNİN KİRLİ EMELLERİNE ALET OLMAMALIYIZ-

Şehit ailelerini incitecek her türlü eylem ve söylemin karşısında ilk olarak kendilerinin duracağına vurgu yapan Başkan Kızılboğa, “Cennet mekan şehitlerimizin, bizlere emanetlerine karşı yapılacak söz ve eylemlerin karşısında ilk olarak bizler dururuz. Olayların nasıl bu hale geldiği konusunda kamuoyunun ve şehit ailelerimizin de bilmesi gereken bazı hususları da paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum. 1997'de 14 yaşında olan İsa Gümren bir cisimle oynarken patlaması sonucu sivil şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. 

Şehidimizin kardeşi olan şahıs daha önce Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e bir anneye edilmeyecek düzeyde hakaretler etmiş ve bu konuda ceza almıştır. Hakaretlerini sürdüren şahıs ısrarcı durumundan ötürü hapis cezasına çarptırılmıştır. Şehit ağabeyine yakışmayacak her türlü küfrü ve eylemi gerçekleştiren bu şahıs, aldığı hapis cezası nedeniyle Bingöl’e gelen Sayın Genel Başkanımıza yine hakaretler etmiş ve bir anneye söylenmeyecek sözler sarf etmiştir. Milletvekilimiz Lütfü Türkkan’da bu durum karşısında savunulamayacak bir eylemde bulunmuştur. Bu yapılanı kabul etmemiz mümkün değildir. Şehit ailelerimiz bizler için kutsaldır” şeklinde konuştu.  
Bir anneye ağza alınmayacak küfürler eden şahsa neden kimsenin dur diyemediğini soran Başkan Kızılboğa, “Buradan sormak istiyorum; şehit ailesiyim diye sosyal medya hesabından bir anneye ağza alınmayacak küfürler eden bu şahsa neden kimse dur diyemedi? Siyaset üstü olan şehit ailelerimiz, bir anneye hakaret eden, sosyal medya üzerinden her türlü ahlaksız paylaşımları olan bu şahsa gereken cevabı da verecek mi? Şunun da unutulmaması gerekir ki; bende bir şehit yakınıyım ve bizlerde kimseye şehit yakınıyız diyerek hakaret ve küfür edemeyiz. Şuan mevcut durum tamamen siyasi provokasyona dönüştürüldü ve ne yazık ki; şehit ailelerimiz de buna dahil edilmek isteniyor. Şehit ailelerimizin daha duyarlı ve bu kadar hızlı refleks göstermelerini anlıyorum, bizlerde bunu kabul etmiyoruz. Ancak bizlere düşen konuyu iyice öğrenip sonrasında konuya dahil olmamızdır. Şuan yaşadığımız olaydaki gibi kendisini şehit ağabeyi olarak tanıtan, sosyal medyasında gayri ahlaki her türlü paylaşımı yapan, bir anneye ağza alınmayacak küfürler eden bir şahsın kirli oyunlarına alet olmamamız gerekiyor. Buradan şunu da ifade etmek isterim ki, bu provokasyonu yapanın arkasında kimlerin olduğunu da bildiğimizi, ardından ne şekilde siyasi rant devşirildiği de kamuoyunun malumudur. Sözlerime son verirken, Vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat