Şehit polisin kızı şehrin ilk kadın ilçe emniyet müdürü oldu

Adana 26 Ocak 2021 13:48
Videoyu Aç Şehit polisin kızı şehrin ilk kadın ilçe emniyet müdürü oldu
A
a

Adana'da Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne Özlem Şeker atandı. Kentin ilk kadın ilçe emniyet müdürü olan Şeker'in babası Nebi Şeker, 1991 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştu.


Adana Emniyet Müdürlüğü’nde terfi heyecanı yaşandı. Rütbesi yükseltilen isimlerden Özlem Şeker, 3’üncü sınıf emniyet müdürü oldu. Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Şeker, kentin ilk kadın ilçe emniyet müdürü oldu.

Özlem Şeker; 27 mahalleden oluşan, nüfusu 364 bin 118 olan merkez Çukurova ilçesinin huzur ve güvenliğini, 40ı kadın, toplam 470 polisten oluşan ekibiyle sağlayacak.

İstanbul’da görev yaptığı 1991 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Nebi Şekerin kızı olan ve ilk görevine 21 yıl önce Osmaniye’de başlayan evli ve bir erkek çocuk annesi Özlem Şeker, Adana’nın ilk kadın ilçe emniyet müdürü olmanın kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek şunları söyledi:

Bu görev, omuzlarımdaki sorumluluğu daha da arttırdı. Kadınların, anne olmasından gelen toparlayıcı özelliği, meslekte önemli bir avantaj. Ancak burada müdürümüzün desteği önemli. Bize olan güveni, sırtımızdaki yükü hafifletiyor. Bizim gibi o da teşkilattaki kadın sayısının artmasını istiyor diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat