Şentürk, “ABD, Türk Milletine Dil Uzatacak Hadde Sahip Değildir”

Genel 26 Nisan 2021 12:46
Videoyu Aç Şentürk, “ABD, Türk Milletine Dil Uzatacak Hadde Sahip Değildir”
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım ifadelerini kullanarak yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.  İYİ Parti Ordu İl Başkanı Şentürk, “Eli kanlı ABD önce kendi kanlı tarihine baksın. Türk milletinin tarihinde masuma eziyet yoktur. Soykırım bizim milletimizin tarihinde asla yer almamıştır. Aksine bu iftirayı atan ABD soykırım üzerine soykırım yapmaktadır. Halen günümüzde siyahilere yapılanları, Irak’ta yaptıklarını, Suriye’de yaptıklarını görmeyen ABD, Türk milletine dil uzatacak hadde sahip değildir. 
ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada yaşananları "soykırım" olarak tanımladı.  İstanbul'dan "Konstantinapolis" olarak bahseden ABD Başkanı mesajında, "24 Nisan 1915'te Konstantinopolis'te Ermeni aydınları ve cemaat önderlerinin Osmanlı yetkililerince tutuklanmasıyla başlayarak 1,5 milyon Ermeni bir imha harekâtı dahilinde sınır dışı edildi, katledildi ya da ölüme yürütüldü" dedi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise açıklamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Şanlı Türk milleti daima masumlara kol kanat olmuştur. Tarih sayfalarında bunlar açıktır.  Soykırımı yaşatan siz katiller halen utanmadan sıkılmadan bu konuda konuşabiliyorsunuz. Türk Milleti olarak bu iftirayı kabul etmiyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat