Seyit Torun'dan sert açıklama.!

CHP 27 Aralık 2021 14:44
Videoyu Aç Seyit Torun'dan sert açıklama.!
A
a

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel merkezdeki makamında ziyaret ettikten sonra, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın belediyeye “özel teftiş” başlatılması üzerine; "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, iştiraklerinde bir kişinin işe girme ile ilgili prosedürleri bellidir. Size bir kişi başvuru yapar. Eğer almaya karar verdiyseniz o kişiden birtakım belgeler istersiniz. Bu belgeler içerisinde adli sicil kaydı vardır. Adli sicil kaydı istediğiniz kişi de gider Adalet Bakanlığı’ndan alır. O zaman İçişleri Bakanlığı yanlış yere soruşturma açıyor. Soruşturma açması gereken yer Adalet Bakanlığı. O 557 teröristi tutuklamıyorsa bir başka soruşturma açılması gereken yerin de İçişleri Bakanlığı olduğunu düşünüyorum. Hatta bakanın kendisinin olduğunu düşünüyorum. Açıkçası ben bu denli risk taşıyan, güvenliği bu kadar riske taşıdığını gördüğü İçişleri Bakanı ile ilgili işlem başlatmıyorsa bir vatandaş olarak sayın Cumhurbaşkanı’nı bu anlamda göreve davet ediyorum" dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabında, dün akşam; "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işbaşı yaptırılan, terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğuna yönelik iddia ve tespitler…" ile ilgili "özel teftiş" başlatıldığı duyurulmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un "İBB'ye özel teftiş başlatılması" üzerine yaptığı açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“NE BİR BELGE GÖNDERDİ NE DE EN UFAK BİR ÇALIŞMA YAPTI:

Bugün, istifa etmesi gereken bir İçişleri Bakanı ile karşı karşıyayız. Sürecin sorumlusu kendisiyken, kendi görev ve sorumluluklarını farklı şekilde atfeden, saraya yaranmak, kendini kurtarmak için çeşitli çalışmalar içerisinde olan bir bakanla karşı karşıyayız. Kendisi Meclis konuşmasında ifade etti, bu suçlamaları yaptı. 557 kişiden bahsetti. O gün bugündür bize göndereceğini söylediği belgeleri ulaştırmadı. Kendisi 84 milyonun gözünün içine baka baka ben size bu belgeleri göndereceğim, siz de öğreneceksiniz dedi. O tarihten bu yana ne bir belge gönderdi ne de en ufak bir çalışma yaptı.

BÜTÜN BUNLARIN SORUMLUSU KENDİSİDİR:

Dün oldukça Erdoğan’ı kızdırmış olsa gerek ki İstanbul’daki toplantıdan sonra alelacele hemen bir tweetle soruşturma başlattığını açıkladı. Bu ne devlet adabına ne de devlet geleneğine uyar. İçişleri Bakanı, her zaman söylediğimiz gibi o koltukta oturması züldür. Bütün bunların sorumlusu kendisidir. Belediyenin istihbaratı, emniyeti mi var? Sonuçta bu görevi yapacak olan İçişleri Bakanlığı. Kaldı ki belediyeye girişlerde bu iyi hal kağıdını veren de Adalet Bakanlığı. Sorumlusu onlar.

BİZİM HESAP VEREMEYECEĞİMİZ HİÇBİR ŞEY YOK:

Saraydaki şahsın, bu aralar dertleri depreşti herhalde. Hala 31 Mart Seçimleri’ni içine sindiremedi. Hala o seçim hazımsızlığını her ortamda taşıyor. Farklı farklı gayretler içerisinde ama ne yaparsa yapsın başaramayacak. Belediyelerimiz sürekli, her gün teftiş ediliyor. Bizim namuslu müfettişlerle ilgili hiçbir sorunumuz yok. Görevini yapan, devlet memuru olan, gerçekten namuslu müfettişler geldiği takdirde bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat