SİMİT 3 TL OLDU; HADİ HESAP YAPIN

Genel 2 Aralık 2021 12:41
Videoyu Aç SİMİT 3 TL OLDU; HADİ HESAP YAPIN
A
a
DSP Muğla il başkanı Michael Eser Aşkar, ekonomik krizin daha da derinleştiğine dikkat çekerek, “Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit döneminde ekonomi baronlarının baskılarıyla ülkede çıkarılan krizin faturasını iktidara çıkaranlar, şimdilerde konuyu dış güçlere bağlayarak Ekonomik Kurtuluş Savaşı veriyoruz diyor” dedi.
DSP Muğla il başkanı Michael Eser Aşkar, ekonomiyi, ekmek ve simit fiyatlarına gelen zamları değerlendirdi.

Ekmek üreten fırınların girdi maliyetleri karşısında zorlandığına vurgu yapan Başkan Aşkar, “Üreticiler zorunlu olarak zam talep ediyor. Ekmek fiyatı 2 TL’den 2,5 TL’ye yükseldi. 2 TL’ye satılan simit 3 TL oldu. Peki bu halk ne yiyecek. Üretici zam talep etmekte haklı. Her geçen gün yoksullaşan halk ekmek de yiyemeyecekse aç mı kalacak? Geçmişte simit hesabı yapanlar buyurun simit hesabını yapın, halkı ne kadar yoksullaştırdınız görün” dedi.

Başkan Aşkar, iktidarın krizin nedenini dahi üzerine almadığına vurgu yaparak, “2001 yılında manipülasyonlarla, para patronlarının baskısı ile krizi derinleştirenleri görmezden gelen iktidar şuan dış güçleri işaret ediyor. Şimdi Ekonomik Kurtuluş Savaşı veriyoruz diyenler, faturayı dış güçler diyerek başka yerlere kesmeye çalışıyor. Ülkede gidişat iyi değil.Halk Hak Adalet Özgürlük , Barış Sevgi İçin Cumhuriyet'imizin Var olması Fabrikaların Tekrar Açılması Çiftçinin Tekrar Yüzünün Gülmesi, Dürüst hizmet Çocuklarımızın Geleceği İçin Tek Demokratik Sol Parti DSP'nin Çatısına Herkezi Bekliyoruz . Seçim Sandıklarından başkada Çözüm yok"Saygı ve Sevgilerimle Tüm Halkımızı Selamlıyorum DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser AŞKAR diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat