Skandal: Personel daire başkanları ataması bile usulsüz iddiası

Genel 5 Nisan 2022 13:31
Videoyu Aç Skandal: Personel daire başkanları ataması bile usulsüz iddiası
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya İl Sağlık Müdürlüğü eski Personel Başkanı Gökhan Arıcan ve yeni Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser Şenkul’un  tayinlerini usulsüz bir şekilde çalıştıkları hastanelerden Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırdığını ileri sürdü. Yokuş konuyla ilgili TBMM’ye soru önergesi de verdi. 


İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, dönemin Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Başkanı Gökhan Arıcan ve şu an Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser Şenkul’un kadrolarını Konya İl Sağlık Müdürlüğüne aldırmalarını Sağlık Bakanına sordu.
“BU HUKUKSUZ TAYİNE NEDEN GÖZ YUMULMUŞTUR?”

Konya Personel Başkanı olan Dr.Eser ŞENKUL’un Konya Numune Hastanesinde, Konya İl Sağlık Müdürlüğü eski Personel Başkanı olan Gökhan Arıcan’ın ise Kadın Doğum Hastanesi’nde bulunan kadrolarını Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırmalarının usulsüz olduğunu belirten Yokuş, şunları söyledi:
“Doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız ilçelerde, köylerde hizmet verirken, ailelerinden uzakta her gün km’lerce  yolu  kat ederek  çalışırken, 15 ila 30 bin lira arasında maaş alan, tek bir hasta dahi bakmayan, müdürlükte görevli Personel Başkanlarının il içinde 5 km’lik mesafeye, üstelik boş kadrosu dahi olmayan İl Sağlık Müdürlüğüne kadrolarını keyfe keder tayin etmeleri usule, yasalara uygun mudur?  Kaldı ki tayinlerini yaptıkları sırada 663 Sayılı KHK ile sözleşmeli oldukları için devlet memurlarının tayin yönetmeliğine tabi olmadıkları halde memuriyete ait kadrolarına dair nasıl işlem yapabilmişlerdir? Sağlık çalışanları yıl içinde bir kere açılan, komisyonca karar verilebilen il  içi tayin başvurularında, özellikle de boş kadrosu olmayan İl Sağlık Müdürlüğü yada Merkez hastanelerde yer bulamayıp, onlarca km uzakta görev yapmak zorunda kalırken makam ve yetkilerini kendi tayinleri için kullanan bu personeller hakkında İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç neden bir işlem yapmamış, bu haksız ve usulsüz tayine neden göz yummuştur?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat