Soyluçiçek, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü” Kutladı

Genel 30 Eylül 2021 18:01
Videoyu Aç Soyluçiçek, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü” Kutladı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli - Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Soyluçiçek mesajında: “Dünya'daki yaşlı nüfusun giderek artması ve yaşlılara hak ettikleri değerin ve saygının gösterilmesi maksadıyla, “1 Ekim” tarihi Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından 1990 yılında "Dünya Yaşlılar Günü" olarak ilan etmiştir.
 
Yaşlılarımız; toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtan, milli kültür değerlerimizin yarınlara ulaşmasına vesile olan değerlerimiz; aile ve toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlılarını el üstünde tutmuş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş, bu sayede toplumsal birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. 
 Gerek aile gerek toplumsal yaşantımızda daima baş tacımız olan yaşlılarımıza her zaman sevgi ve hürmet göstermek toplumumuzun en önemli hasletlerinden biridir. Yaşlılarımız için günlük hayatı zorlaştıran koşulları kolaylaştırmak ve uyum sağlamalarında onlara yardımcı olmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir. Yaşlılarımıza sahip çıkılmalı ve yaşlılarımızın mutluluğu için herkes elinden gelen katkıyı sunmalıdır.
 Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü tebrik eder, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmelerini dilerim. Bu vesile ile tüm büyüklerimize saygı ve şükranlarımı sunarım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat