SOYLUÇİÇEK'TEN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI!

Genel 9 Aralık 2021 18:21
Videoyu Aç SOYLUÇİÇEK'TEN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI!
A
a
CHP Kocaeli Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısı ile yazılı açıklamalarda bulundu. 

Soyluçiçek açıklamasında ırkçılıktan bahsederek en büyük ihlalin bu konuda yapıldığını belirterek yetkilileri önem vermemekle suçladı. 

"Özellikle çocuklara yapılıyor"

Soyluçiçek açıklamasında; "İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde de belirtildiği üzere, ‘Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar’ İnsan haklarının ihlaline neden olan birçok savaş, milyonlarca insanı mağdur etmiş, özellikle çocuklar bu durumdan en büyük zararı görmüştür. Savaş, afet gibi bir takım yıkıcı durumlar neticesinde yaşadıkları bölgelerden ayrılmak zorunda kalan birçok sığınmacı, insan hakları ihlaline maruz kalmıştır." dedi. 

"Ayrımın en âlâsını gördük"

Soyluçiçek;" Günümüzde insan hakları ihlallerinin başında gelen bir diğer olgu ise ırkçılıktır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan insanların etnik köken gözetmeksizin eşit sayılma hakkı, çeşitli ırkçı gruplarla birlikte yok sayılmış, insan hakları ihlaline neden olmuştur. Bu kapsamda dünya insanları ırkçılığa karşı birleşmiş ve insan haklarının uygulanması için birçok mücadele yürütmüşlerdir. Türkiye'de de durum böyledir. Etnik köken ayrımı hat safadadır. Bu da iç savaş tehlikesi doğurur. Her zaman bu sorunları yaşamış ayrımın en âlâsını görmüş olmaktayız. Biz CHP olara bu duruma dur diyeceğiz. Her insan eşittir ilkesini yaşatacağız" diyerek açıklamasını sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat