TAHİROĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Genel 26 Ağustos 2021 13:42
Videoyu Aç TAHİROĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu,“Tarihimizde zaferlerle dolu Ağustos ayının en önemli olaylarından biri de birlik, beraberlik ve inanmışlıkla her türlü güçlüğü alt edebileceğimizi gösteren 30 Ağustos 1922’de kazandığımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 30 Ağustos zafer bayramının 99. Yıl dönümü dolayısı ile mesaj yayınladı.

“Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde 1919 yılında Samsun’da başlatılan İstiklal Mücadelesi’nin tüm imkânsızlıklara rağmen 26 Ağustos Büyük Taarruz ve akabinde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile zafere taşınması, milletimizin vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır” diyen başkan Tahiroğlu, “Bu şanlı zafer, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olmakla birlikte asırlardır hür yaşayan bir milletin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Milletimiz birlik ve beraberliğini koruyarak bu inanca sahip çıkacağını her zaman göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünü ve ülkemizin koruyucusu kahraman ordumuzun da Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.  Bu zaferin mimarı olan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını,  asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimiz ile şehitlerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat