TARİKATÇI DOKTOR GÖREV YERİNE DÖNDÜRÜLDÜ! CHP’Lİ AKILLI: “İNSANLARIN CAN GÜVENLİĞİ YOK”

Genel 10 Aralık 2021 13:27
Videoyu Aç TARİKATÇI DOKTOR GÖREV YERİNE DÖNDÜRÜLDÜ! CHP’Lİ AKILLI: “İNSANLARIN CAN GÜVENLİĞİ YOK”
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, medeni kanunu hedef alan sözleriyle görev yeri değiştirilen tarikatçı doktorun görev yerine döndürülmesine ilişkin konuştu.
Medeni kanunu hedef alıp çok eşliliği savunan eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, gönderildiği başka hastaneden eski görev yerine döndü. CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da yaşanan gelişmeye ilişkin açıklama yaparak şunları söyledi:

“İNSANLARA ZARAR VERMEYECEĞİNİN GARANTİSİ YOKTUR”

“Siz, eşiniz, dostunuz, büyükleriniz hasta olduğunu düşünün ve sevdiğiniz, değer verdiğiniz bu insanların hastaneye iyileşmek için gittiğini düşünün. Ancak öyle bir doktor var ki zihnindeki irin ağzına dökülüyor, olmadık laflar ediyor, kadınları aşağılıyor. Hangi anne, hangi kız çocuğu, hangi kadın böylesine bir mahlukun elinde tedavi görmek ister? Diyelim ki bilmeden bu şahsın hastası oldu. Bu düşüncede birinin insanlara zarar vermeyeceğinin asla bir garantisi yoktur. AKP iktidarı döneminde tarikatların bu denli şımartılması birçok insanın canına mal oldu. Yurtlarda yaşanan taciz, tecavüz, yangın ve son olarak cinayet olayının ardından şimdi de sağlık alanında bu zihniyete mensup birinin görev alması demek insanların can güvenliğinin olmaması demektir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat