TDP Adana'dan Sarıgül'e destek: "Filistinli kardeşlerimizin yanındayız" 

Genel 10 Mayıs 2021 20:40
Videoyu Aç TDP Adana'dan Sarıgül'e destek: "Filistinli kardeşlerimizin yanındayız" 
A
a
İsrail polisinin ibadet eden Filistin halkına uygulamış olduğu şiddet, birkaç gündür dünya kamuoyunun ilgi odağı haline geldi. Çeşitli siyasi parti liderleri tepki mesajları verirken, ilk mesaj Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'den geldi. İsrail'i kınadığını vurgulayan Sarıgül, "Filistinli kardeşlerimizin yanındayız" mesajı verdi. Kınama mesajının ardından TDP il başkanlarından Sarıgül'e destek açıklaması yağdı. 

Destek açıklamalarından birisi de TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf'dan geldi. Vermiş olduğu destek mesajında İsrail'i kınayan Başkan Malgaf, Filistin'in yanında olduğunu belirtti. Açıklamalarında Sarıgül'e destek olan Malgaf, şunlara da değindi: 

"Mescid-i Aksa'da yaşanan olayları tüm İslam alemi ile birlikte büyük bir üzüntü içerisinde takip ediyoruz. Üstelik kaygılanmamıza neden olan şiddet görüntüleri artarak devam etmektedir. Yaklaşık üç gündür zulüm görmeye devam eden Filistin halkının görüntüleri bizi derinden üzmüştür. Ramazan ayı olmasına rağmen ibadet özgürlüğünü hiçe sayan İsrail polisinin gözü, Filistinli kardeşlerimize Mescid-i Aksa'da bile saldıracak kadar dönmüştür. Bu şiddete dur demek için sesimizi yükselten ve ilk tepkilerden birini ortaya koyan Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül'e teşekkür ediyorum. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in dediği gibi haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu anlayışımızla bir kez daha yenilemek istiyorum; yapmış olduğu şiddet nedeniyle Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanlığı olarak İsrail'i kınıyor, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat