TDP Çankaya İlçe Başkanı Konuştu: "Filistin'in gördüğü zulmün karşısındayız" 

Genel 11 Mayıs 2021 17:01
Videoyu Aç TDP Çankaya İlçe Başkanı Konuştu: "Filistin'in gördüğü zulmün karşısındayız" 
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çankaya İlçe Başkanı Alper Bilgin, İsrail'in Filistin halkına uyguladığı şiddet görüntülerini değerlendirdi. İsrail'in uyguladığı şiddeti zulüm olarak nitelendiren Bilgin, "Filistin'in yanındayız" dedi. 

İsrail polisinin Filistin halkına şiddet uyguladığı görüntüler dünyanın gündemine oturdu. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistin halkına göstermiş olduğu orantısız güce Türkiye'den tepki yağmaya bugün de yağmaya devam etti. Tepki veren isimlerden birisi ise TDP Çankaya İlçe Başkanı Alper Bilgin oldu. Daha önce tepki göstermiş olan TDP Genel Başkanı Sarıgül'e destek olan Bilgin, "Kadir Gecesi arefesinde Mescid-i Aksa gibi kutsal bir yerde İsrail polisinin Filistin halkına göstermiş olduğu şiddet kabul edilemez" diye konuştu. 

Yaşananların zulüm olduğunun altını çizen başkan Bilgin, şu konulara değindi: 

"Mescid-i Aksa etrafında İsrail polisinin giderek arttırdığı şiddet bizi derinden yaralamıştır. Şiddetin her türlüsüne karşı olan tavrımızı orantısız polis şiddeti karşısında bir kez daha yeniliyoruz. Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın hoş karşılanamayacak olan bu zulümün biran evvel son bulmasını diliyorum. Vicdanı olan her insanın bu görüntüler karşısında tepki göstermesi gerektiğini düşünüyor ve İsrail'i kınıyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat