TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün’den Kadir Gecesi Mesajı: “Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” 

Genel 8 Mayıs 2021 15:33
Videoyu Aç TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün’den Kadir Gecesi Mesajı: “Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” 
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün Kadir Gecesi sebebiyle açıklamalarda bulundu. Kadir Gecesi’nin 1000 aydan daha hayırlı olduğunu belirten Akgün, “Mübarek Ramazan ayını bir kez daha sağlıkla bitirebilmenin ve Kadir Gecesi’ne erişebilmenin derin mutluluğunu yaşıyorum. Alemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indiği bugünün İslam alemine bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum” dedi. 

Kadir Gecesi’nin 1000 aydan daha hayırlı olduğunu belirten Akgün, “Ülke olarak sağlık ve ekonomi açısından zor günler geçiriyoruz. Kadir Gecesi’nin derin maneviyatından yaralanarak hepsinin son bulmasını ve aydınlık günlere kavuşmamızı diliyorum. Böyle bir günde edeceğimiz tüm dualar ülkemizin selameti ve geleceği içindir” diye konuştu. 

Kadir Gecesi’nin yeryüzüne barış ve mutluluk getirmesini temenni eden Akgün, Mescid-i Aksa’da yaşanan polis şiddeti olayına değindi:
“Türkiye Değişim Partisi olarak; Kadir Gecesi arifesinde, Mübarek Ramazan ayında ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere saldıran İsrail polisini şiddetle kınıyoruz. Böyle bir şiddeti ne ideolojimiz ne de parti programımız kabul edemez. İbadet özgürlüğünün önemine defalarca değindik. Bu şiddet hiçbir şekilde hiçbir dini inançta kabul edilemez. Filistinli kardeşlerimizin daima yanındayız. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni mübarek eder, böylesi şiddet görüntülerinin tüm dünyada son bulmasını ve hayırlara vesile olmasını dilerim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat