TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün’den Miraç Kandili Mesajı

Genel 10 Mart 2021 16:23
Videoyu Aç TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün’den Miraç Kandili Mesajı
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün mesajında; “Miraç Kandili, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Miraç; Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)'in Rabbimizin huzuruna kabul edilişini temsil eder. İdrak ettiğimiz Miraç Kandili vesilesiyle, geçmişimizin muhasebesini yaparak geleceğimizi daha aydınlık kılabilirsek, sadece çevremizdeki insanlara değil, herkese sevgi ve dostluk penceresinden bakarsak, bize sunulan bu fırsatı iyi değerlendirmiş, birey ve toplum olarak Miracı gerçekten anlamına uygun idrak etmiş oluruz.

Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.

Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmemize birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamamıza, sağlıklı günlere kavuşmamıza, aydınlık yarınlara erişmemize vesile olması en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil’ini kutlar, tüm İslam âlemine mübarek olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat