TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİR, “SAĞLIK ÇALIŞANLARINI, ÖĞRETMENLERİ VE BİRÇOK GRUBU AŞILAYABİLİRDİK”

Genel 13 Nisan 2021 12:23
Videoyu Aç TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİR, “SAĞLIK ÇALIŞANLARINI, ÖĞRETMENLERİ VE BİRÇOK GRUBU AŞILAYABİLİRDİK”
A
a
 Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Ali Demir, Türkiye’nin Libya’ya 150 bin doz aşı göndermesiyle ilgili, “Kritik noktalarda görev yapan ve aşılanmayan binlerce kamu görevlisi var. Sağlık çalışanlarını, öğretmenlerini ve birçok grubu aşılayabilirdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya’ya 150 bin doz aşı verileceğine ifade etti. Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasının ardından sosyal medyada tepkiler yükselirken, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Ali Demir tarafından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Aşılanmayı bekleyen milyonlarca kişinin olduğunu belirten Demir, mesajında şu ifadelere yer ver:

“Bugün Türkiye’de yüz yüze eğitime devam eden öğretmenlerimiz var. Bunun yanında gecesini gündüzüne katarak mücadele eden sağlık çalışanlarımız var. Kendi ülkemizden aşı sırası bekleyen milyonlarca insan varken nasıl oluyor da hala dışarıya yardım etmenin peşine düşebiliyorsunuz? Elbette yardım edelim ama bu yardımı önce kendi milletimize sunmamız gerekiyor. Kritik noktalarda görev yapan ve aşılanmayan binlerce kamu görevlisi var. Sağlık çalışanlarını, öğretmenlerini ve birçok grubu aşılayabilirdik. Biz kendi içimizdeki istikrarı, başarıyı yakalayamazsak, ekonomiyi tekrar canlandıramazsak Libya’ya gönderdiğimiz aşıların parasını nasıl öderiz? Bugün Türkiye’de ekonominin çarkları dönmüyor, bu çarkların dönmesi için ilk başta koronaya karşı sağlam bir noktada olmamız gerekiyor. Elimizdeki en önemli silahımız ise aşı. Dolayısıyla 150 bin doz aşı ile 75 bin öğretmeni, 75 bin polisi, 75 bin sağlık çalışanını aşılamazsak, yarın zor duruma düştüğümüzde Türkiye’ye kim aşı gönderecek?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat