TDP Genel Başkan Yardımcısı Demir, İsrail'i kınadı 

Genel 10 Mayıs 2021 20:50
Videoyu Aç TDP Genel Başkan Yardımcısı Demir, İsrail'i kınadı 
A
a
İsrailin Filistin'e uyguladığı şiddet görüntülerinin Türkiye kamuoyunda yankıları sürmeye devam ediyor. Siyasilerin konuyla ilgili tepkisi ise çığ gibi büyüyor. 

Türkiye'de konuyla ilgili ilk tepkiyi veren partilerden birisi Türkiye Değişim Partisi (TDP) olmuştu. Olayın yaşandığı zamana paralel olarak açıklama yapan TDP Genel Başkanı Sarıgül; İsrail'i kınayıp, Filistin halkına sahip çıkmıştı. Parti yönetiminden Sarıgül'e ve Filistin'e destek gecikmedi. 

İsrail'i kınayan TDP'li isimlerden birisi ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Demir oldu. Yapılan saldırıyı kınayan Demir, şunları dile getirdi: 

"İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistin halkına saldırdığı görüntüleri üzülerek takip ediyorum. Giderek dozunu artıran İsrail polisinin Filistin halkına uyguladığı şiddet, kelime anlamıyla zulümdür. İnsan hak ve hürriyetine aykırı olan bu tavrın karşısında durmak her şeyden önce vicdanı bir görevdir. Bu zulmü Filistin halkına reva gören İsrail'i kınıyor ve Filistin halkının yanında olduğumu bildiriyorum. Şiddet görüntülerinin en kısa zamanda durmasını temenni ediyor ve tüm dünyayı insani değerlere sahip çıkmaya davet ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat