TDP Genel Başkanı Sarıgül “Sakarya İktidara Hazırlık Merkezi”ni Ziyaret Etti

Türkiye 10 Mayıs 2021 13:00
Videoyu Aç TDP Genel Başkanı Sarıgül “Sakarya İktidara Hazırlık Merkezi”ni Ziyaret Etti
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidara hazırlık merkezi olarak isimlendirdiği il binalarının ziyaretine devam ediyor. TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün son yaptığı ziyaret, Sakarya ilineydi. Ziyarette TDP Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız ve partinin yöneticileri de hazır olarak bulundu. Ziyaret esnasında basına konuşan Genel Başkan Sarıgül, çarpıcı açıklamalar yaptı. Ziyaret sonrası TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve TDP Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız beraberindeki yöneticilerle Sakarya esnafını ziyaret etti.

TDP, için halkın yeni umududur diyen Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi halkımızın yeni umududur, tünelin ucundaki ışıktır” şeklinde konuştu. Ziyaret esnasında konuşan TDP İl Başkanı Fahri Yıldız ise Genel Başkan Sarıgül’ü ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu dile getirdi. Sakarya için yeni bir umudun doğduğunu ifade eden Yıldız, “Türkiye Değişim Partisi ile birlikte Sakarya için yeni bir güneş doğmuştur. Artık hangi hemşerimin bir derdi var ise çalabileceği bir de kapısı vardır” dedi.

İktidar hazırlıklarını büyük bir şevkle yürüttüklerini ifade eden Başkan Yıldız, “İktidar ve yetkin politikalar üretmek için tüm hazırlıklarımızı şevkle yürütüyoruz. İktidara giden bu yolda, tüm hemşerilerimi bu mücadeleye katkı koymaya davet ediyorum. Gelin değişim rüzgarına kapılmayı Sakarya’dan başlatalım, Türkiye’yle bitirelim” şeklinde konuştu.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “İktidar 128 milyarın altında kalmıştır”

Sakarya’da ziyaretler gerçekleştiren Sarıgül, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin gündeminde bulunan 128 milyar dolar rezervlerine dair tartışmaya katılan Genel Başkan Sarıgül, “İktidar 128 milyarın altında kalmıştır” dedi. 

Çarpıcı açıklamalarına Sarıgül şunları da ekledi:
“Bu konu beni iki açıdan alabildiğine üzmüştür. Birincisi Türk Hazinesi, Avrupa’daki yatırımcıların gözünde maalesef ve maalesef sıkıntılı bir duruma düşmüştür. Türkiye Değişim Partisi olarak, biz iktidar olmuş olsaydık derhal Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni toplardık bunun detaylı bir şekilde hesaplarını verirdik. İktidar 128 milyarın altında kalmıştır.”

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "Başka şeyleri konuşmak lazım" 

Türkiye gündemini değerlendiren Genel Başkan Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açılan soruşturmayla ilgili de konuştu. İmamoğlu’nun türbe ziyaretiyle ilgili başlatılan incelemeye değinen Sarıgül şunları söyledi: 

“Bu tip olaylara ben çok üzülüyorum. Türkiye’mizin çok daha başka şeyleri konuşması lazım, çok daha başka noktalarda olması lazım. Türbelerin, inanç noktalarında önemli bir yeri var. Türbeye insan niye gider? Manevi tatmin için gider. Manevi duygu için gider. Türbeye girerken oradaki elin şöyle olması, böyle olması önemli değil orada niyet önemlidir.”

Türkiye’nin konuşması gereken konuların çok daha önemli meseleler olduğunu vurgulayan Sarıgül, “Türkiye’miz sağlığı konuşmalı, eğitimi konuşmalı, projeleri konuşmalı, hayvancılığı konuşmalı. Türkiye’mizi nasıl şahlandırabilirizi konuşmalı, pandemi münasebetiyle evinde mağdur olan binleri konuşmalı. Türkiye’mizin suni gündemlerle uğraşması Türkiye Değişim Partisi olarak bizi alabildiğine üzmektedir” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat