TDP Genel Sekreter Yardımcısı Gizem Bilgin, Filistin'e Destek Verdi 

Genel 10 Mayıs 2021 20:45
Videoyu Aç TDP Genel Sekreter Yardımcısı Gizem Bilgin, Filistin'e Destek Verdi 
A
a
İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistin halkına saldırması, dünya kamuoyunda tepkiler oluşturdu. Türkiye'de ise ilk tepki veren isimlerden birisi, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül oldu. Olaylar yaşandıktan hemen sonra açıklama yapan Sarıgül, sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yayınladı: 

"Kadir Gecesi arefesinde, Mübarek Ramazan ayında ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere saldıran İsrail polisini şiddetle kınıyorum. Filistinli kardeşlerimizin daima yanındayız." 

Sosyal medya hesabındaki paylaşımının ardından basına demeç veren Sarıgül, İsrail'in uyguladığı şiddeti kınadıklarını yeniledi. 

TDP Genel Başkanı Sarıgül'e destek veren TDP Genel Sekreter Yardımcısı Gizem Bilgin de İsrail'i kınadı. Yaptığı açıklamada uygulanan şiddetin insan hakları ihlali olduğunu belirten Bilgin, "Yapılan eylemin hiçbir açıklaması ve haklı yanı olamaz. İsrail'i uygulamış olduğu bu tavır sebebiyle kınıyorum. Polisin orantısız güç kullandığı haberlerini almadığımız ve ibadet özgürlüğünün kısıtlanmadığı bir dünya temenni ediyorum. Türkiye Değişim Partisi olarak Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat