TDP'li Akgün'den Filistin'e Destek 

Türkiye 10 Mayıs 2021 20:53
Videoyu Aç TDP'li Akgün'den Filistin'e Destek 
A
a
İsrail polisinin Filistin halkına uyguladığı şiddet, artarak devam ediyor. Yaklaşık üç gündür devam eden İsrail polisinin orantısız güç kullanımı, Türkiye'nin gündemi haline geldi. Siyasiler; İsrail'i kınarken, Filistinlilere "yanındayız" mesajı verdi. İsrail'e ilk tepkilerden biri ise Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'den geldi. Sarıgül'ün destek açıklamasını büyüten parti yönetimi, İsrail'i kınadı. 

O isimlerden biri olan TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, vermiş olduğu Kadir Gecesi mesajında Filistin'in yanında olduğunu belirtmişti. Artan şiddet görüntülerine kayıtsız kalamadığını belirten Akgün, yeni bir açıklama yaptı. İsrail'in Filistinlilere gösterdiği tavrın zulüm olduğunu ifade eden Akgün, açıklamasına şunları ekledi: 

"İsrail polisinin göstermiş olduğu orantısız güç şuursuzca artmaktadır. Türkiye Değişim Partisi olarak bu görüntülere kayıtsız veya sessiz kalmamız mümkün değildir. Filistinli kardeşlerimizin görmüş olduğu şiddet, zulümden başka bir şey değildir. İsrail'in şu an uyguladığı zulüm, insan haklarına aykırı bir tavırdır. Her şeyden önce Filistin halkının kimliğine ve ibadet etme özgürlüğüne yapılan bu tavrı kabul etmemiz asla ve asla mümkün değildir. Bu zulmün biran önce son bulmasını diliyor ve bu tarz görüntülerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Yapmış olduğu zulüm sebebiyle İsrail'i kınıyor, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumu bir kez daha beyan ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat