TDP'Lİ CEYLAN ZÜBEYDE HANIMI ANMA MESAJI YAYIMLADI!

Genel 15 Ocak 2022 12:51
Videoyu Aç TDP'Lİ CEYLAN ZÜBEYDE HANIMI ANMA MESAJI YAYIMLADI!
A
a
Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Başkanı Canan Ceylan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın, 99. ölüm yıl dönümü dolayısı ile anma mesajı yayımladı. Başkan Ceylan:" Zübeyde Hanım tüm Dünya'nın kaderini değiştiren bir Türk kadınıdır." dedi. 

"HER ŞEY ZÜBEYDE HANIM VE ONUN GİBİ EVLAT YETİŞTİREN ANNELER SAYESİNDE"

Mustafa Kemal Atatürk'ün başarısının onu her zaman destekleyen annesi Zübeyde Hanım'dan geldiğini vurgulayan Başkan Ceylan:"Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın vefatının 99. yıl dönümü. Atatürk gibi bir dehayı dünyaya getirdiği için Zübeyde Hanım'a sadece Türkiye olarak değil tüm Dünya ülkeleri olarak minnet borçluyuz. Zübeyde Hanım, hem zekası hem fazileti ile oğlunun kuracağı Türkiye Cumhuriyeti'nin ilkelerine her zaman inanmış ve oğlunu her koşulda desteklemiştir. İşte biz Zübeyde Hanım gibi olan anneler sayesinde şu an bu topraklar üzerinde yaşayabiliyoruz. Bugün Türkiye, çağdaş, modern ve örfi değerleriyle yoğrulmuş kimliğiyle ülkeler arasında prestijli bir konumdaysa bu Zübeyde Hanım'ın ve onun gibi nice cesaretli, kudretli, aklı selim, fedakar anneler sayesindedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin her temelinde onların büyük bir payı vardır."dedi. 

"BİR ANNE TÜM DÜNYA'NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ"

Zübeyde Hanım'ın o dönemlerde yeni bir Türk kadını portresi çizdiğini ifade eden Başkan Ceylan;" Bir anne, sadece bir anne tüm dünyanın kaderini değiştirdi. Parçalanmış bir devletten yeni bir devlet, tükenmiş bir devletten, güçlü bir devlet çıkarılmasını sağladı. Yaptıkları bunlardan da ibaret değildi. Türk kadınının, sadece çocuk doğurmak, ev ahalisini beslemek gibi görevlerinin olmadığını da gösterdi. O dönemlerde öyle bir evlat yetiştirdi ki o yetiştirdiği evlat tüm alışılagelmiş düzeni bozdu. Türkiye'yi küllerinden yeniden vâr etti. Annesi, susup, korkak bir evlat da yetiştirebilirdi. Onu askeri mektebe değil de sıradan bir mektebe de gönderebilirdi. Zulüme boyun eğ, bırak yapamazsın da diyebilirdi. Mustafa Kemal'i kararlarında desteklemeyebilirdi, cesaretlendirmeyebilirdi. Ama yapmadı. İşte Mustafa Kemal, Zübeyde Hanım sayesinde Atatürk oldu. Her koşulda yanında oldu, vatanı kurtarması için destek oldu, her kararına saygı duydu. Onu korkakça değil yiğitçe, mertçe yetiştirdi. Bir anne tüm dünyanın, tüm düzenin kaderini değiştirdi. Tüm kadınlara örnek oldu. Türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösterdi, idol oldu, hayranlık duydurdu. Her zaman Zübeyde Hanım'ın gücünden ilham alacağız, onun gibi nice evlatlar yetiştireceğiz. Ruhu şâd, mekanı cennet olsun."şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat