TDP SAKARYA İL BAŞKANI FAHRİ YILDIZ, ROMAN VATANDAŞLARA SESLENDİ: “HEPİNİZİ PARTİMİZE BEKLİYORUZ”

Genel 8 Nisan 2021 17:13
Videoyu Aç TDP SAKARYA İL BAŞKANI FAHRİ YILDIZ, ROMAN VATANDAŞLARA SESLENDİ: “HEPİNİZİ PARTİMİZE BEKLİYORUZ”
A
a
Dünya Romanlar Günü kapsamında bir kutlama mesajı yayımlayan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız, “Tüm Roman kardeşlerimizin 8 Nisan Dünya Roman Günü’nü kutluyorum. Siyasetin her alanında söz sahibi olmak adına hepinizi partimize bekliyoruz” dedi.

TDP Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü mesaj yayımlayarak kutladı. Roman vatandaşların Türkiye’nin siyasetinde daha fazla söz hakkına sahip olması gerektiğini de belirten Başkan Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bizler Anadolu’nun binlerce renge sahip çiçekleriyiz. Eğer ki her birimiz bir arada durursak güzel ve rengarenk bir çiçek demeti oluştura biliriz. Bu nedenle hiçbir çiçeği soldurmamak, küstürmemek gerekmektedir. Dolayısıyla 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde Sakarya’mızın Roman vatandaşlarına seslenmek istiyorum. Siz bu coğrafyanın ilk ev sahiplerinden birisiniz. Renkli yaşantılarınız, kültürel bağlarınız ve tarihinizle beraber Türkiye’nin olmazsa olmaz fertlerisiniz. Bizler Türkiye Değişim Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak Türkiye siyasetinde sizlerin renkli yaşantınızın daha fazla yer edinmesini istiyoruz. Bu nedenle siyasetin her alanında söz sahibi olmak adına hepinizi partimize bekliyoruz. Bu düşüncelerle tüm Roman kardeşlerimizin 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat