TEBDİRLER ARTMAZSA YENİDEN KAPANMA GELEBİLİR

Genel 11 Ekim 2021 12:15
Videoyu Aç TEBDİRLER ARTMAZSA YENİDEN KAPANMA GELEBİLİR
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Malatya’da okullarda alınan tedbirler ve denetimlerle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Malatya’da kaç sınıf karantinaya alındığı konusunda MEB’den açıklama yapılması gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “Son günlerde vakaların çocuklardan ailelerine geçtiğine dair çeşitli açıklamalar yapılıyor. Okula giden öğrencilerimiz taşıyıcı olabilir ve Covid-19’u evlere taşıyabilirler. Hemen hemen her evde bir öğrenci var. Bu da okullarda yaşanacak artışın bir anda büyük kesimi etkisi altına alabilir anlamına geliyor. Yüz yüze eğitimin devam etmesi için okullarımızda tedbirlerin arttırılması ve denetimlerin yapılması gerekiyor. Maske, mesafe, hijyen denilen üçleme sıkı şekilde uygulanmalı ve denetimlerde bu konuda devreye alınmalıdır. MEB okullardaki temizlik görevlisi sayılarını, karantinaya alınan sınıfları ve öğrenci sayılarını açıklamalıdır” dedi.

Okullarda sınıfların ayrılmadığı yönünde bilgiler geldiğini ifade eden İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “Velilerimiz sınıflarda tedbirlerin yetersiz kaldığı yönünde bilgiler veriyor. Aşılama bir taraftan devam ederken tedbirlerin alınmaması bunu anlamsız hale getirecektir. Bu nedenle tedbirler artmalı, temizlik konusunda titiz davranılmalı. Yoksa yeniden kapanmalarla karşı karşıya kalabiliriz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat