Tek Millet İki Devlet Olarak Her Zaman Azerbaycan’ın Yanındayız 

Genel 28 Eylül 2021 13:01
Videoyu Aç Tek Millet İki Devlet Olarak Her Zaman Azerbaycan’ın Yanındayız 
A
a
Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman, 27 Eylül Azerbaycan Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“27 Eylül Azerbaycan Şehitler Günü kutlu olsun” diyen Cumhurbaşkanı Osman, “ Doğu Türkistan adına Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak şahsım ve halkım adına
Azerbaycan’ın 27 Eylül şehitler gününü kutluyorum. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Allah gazilerimize güç kuvvet versin. İnşallah şehit ve gazilerimiz gibi bizlerin Doğu Türkistan için, Doğu Türkistan özgürlük yolunda şehit ve gazi olmayı Allah bizlere nasip etsin. Tek millet iki devlet olarak her zaman Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.
Cumhurbaşkanı Osman, tüm Tükr devletlerinin yanında olduklarının da mesajını vererek şöyle konuştu:

“ Hem Türkiye başta olmak üzere Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Pakistan tüm Türk Cumhuriyetlerinin yanındayız. Bir Müslüman olarak nerede bir Müslüman var ise onun yanındayız. Ve insan olarak nerede bir insanlık var ise onların yanındayız. Dünyanın neresinde bir zulüm var ise Doğu Türkistan’da Arıkan’da nerede bir zalim varsa onun karşısındayız. Tüm dünya insanlarını, tüm İslam alemini, tüm Türk dünyasını Doğu Türkistan için sahip çıkmasını ricada bulunuyorum. Sözlerimin sonunda Türk konseyine Doğu Türkistan olarak bizlerin turan ordusu içinde olduğumuzu tüm dünyanın bilmesini ve görmesini istiyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat