Tekirdağ Büyükşehir’den Uluslararası Tatbikata Destek

Genel 9 Kasım 2021 21:17
Videoyu Aç Tekirdağ Büyükşehir’den Uluslararası Tatbikata Destek
A
a

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde 10-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı hazırlıkları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Süleymanpaşa ilçesinde 10-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı hazırlıkları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri de hazırlık çalışmalarına başından bu yana destek veriyor.

AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı 10-15 Kasım tarihleri arasında AFAD koordinatörlüğünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, UMKE ve AKUT iş birliği ve yabancı ülkelerin de katılımıyla Tekirdağ’da gerçekleşecek. Tekirdağ’daki hazırlıklar ise son aşamaya geldi.

Hazırlık faaliyetlerinin başladığı günden bu yana çalışmalara destek veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tatbikat kapsamında Topçu Kışlası alanında kurulan acil komuta merkezi ile sahilde kurulan sahra hastanesinin zemin düzenleme işlemlerini gerçekleştirdi. Zemin düzenleme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri görev aldı. TESKİ ekipleri de söz konusu alanlarda su ve kanalizasyon altyapısını tamamladı. 

Eski Tekel Fabrikası alanındaki kullanılmayan binalar uluslararası tatbikat kapsamında yıkıldı. Burada ekipler senaryo gereği depremde enkaz altında kalanları kurtaracak. Buradan yaralı olarak çıkartılanlar sahra hastanelerine taşınacak. Öte yandan tatbikat esnasında yeni deprem arama kurtarma cihazları da ilk defa denenecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat