TÜRK DÜNYASININ MİLLİ KAHRAMANI HÜSEYİNOV ADANA’YA GELİYOR

Genel 12 Temmuz 2021 13:32
Videoyu Aç TÜRK DÜNYASININ MİLLİ KAHRAMANI HÜSEYİNOV ADANA’YA GELİYOR
A
a
Karabağ savaşında genç yaşına rağmen göstermiş olduğu üstün başarılar neticesinde Azerbaycan halkının gözbebeği haline gelen milli kahraman İbad Hüseyinov’un ismi Karataş ilçesinde bir sokakta yaşatılacak. Hüseynov, sokağın açılışı için Adana’da olacak. 

İSMİ SOKAĞA VERİLDİ

Açılış öncesi açıklama yapan Dünya Avşarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Serdar Güneş in belediye başkanına kahramanın adı sokağa verilsin teklifini kabulü üzerine çalışmalar başlatıldı ve sokağa ismi verilen Hüseyinov’un Adana’ya gelişiyle ilgili, “Türk dünyasının milli kahramanı İbat Hüseyinov ağustos ayı içinde Adana’ya gelecek. Karataş Belediye Başkanı Sayın Necip Topuz’un girişimleri ve kararın mecliste kabul edilmesiyle kahramanımızın ismi sokağa verildi.” dedi.

“HEYECAN İÇİNDEYİZ”

Güneş açıklamasının devamında, “Çukurova bölgemizin sevilen ve sayılan, gönüllere taht kurmuş Fatih Küpeli Bey’in de şeref ve onur konuğu olarak gelecek olan kahramanımızı hem açılışta hem aramızda görmenin, Türk örf ve ananesiyle misafir etmenin heyecanı içindeyiz. Değerli kardeşim, iş insanı, gönlü ve yüreği güzel kıymetli dostum Fatih Küpeli Beyefendiye de kahramınımızın ağırlanması hususundaki olağanüstü katkılarından dolayı şükranlarımı, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Varlığı daim olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat